Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most érettségiztem,1-2 évig...

Most érettségiztem,1-2 évig nem akarok fősulira/egyetemre menni, inkább nyelvet tanulnék most. Németből van egy középfokúm. Szerintetek azzal mennék többre ha angolból is leközépfokúznék, vagy ha németből megcsinálnám az emeltet? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, az érettségim egész jó lett, 416 pontom van úgy, hogy beleszámítottam a középfokú német nyelvvizsgámat. Most viszont nem jelentkeztem főiskolára/egyetemre. 1 évet most halasztok. Tudatosan, a szüleimnek van egy kisvállalkozása és 1 évig abba szeretném kipróbálni magam, mellette pedig vagy német felsőfokot szeretnék, vagy elkezdeni az angolt és abból egy középfokút jó lenne letenni 8 hónap alatt. Az lenne a kérdésem hogy szerintetek melyiknek venném több hasznát? Ha lenne német és angol középfokúm is, vagy ha lenne egy felsőfokú német nyelvvizsgám?
2012. nov. 21. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem ez attól függ hogy milyen területen szeretnél után tanulni,dolgozni. Mert idegenforgalom vagy irodai munka esetén a nyelv ismerete és tudása hasznos. Pl van a Nyiregyházi Fősulin van egy szak hol 2 nyelvvizsgát kérnek a diplomához. Én személy szerint az angolt is megcsinálnám mellé. De nekem sajna nincs nyelvérzékem igy nekem ez nehéz lenne..
2012. nov. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem erőltesd meg magad és mindkettőt csináld meg. :)

Az angol elengedhetetlen, középfokú nyelvvizsgája pedig sok mindnekinek van, egy felsőfokúval jobban kitűnsz majd a tömegből.

2012. nov. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Több haszna van az angolnak, azt mindenképp csináld meg.
2012. nov. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2 évbe belefér mind az angol középfok, mind a német felsőfok.

Ha 1 évet adsz magadnak, akkor szerintem angol középfok, és majd suli mellett még az egyiket felfejleszted felsőfokra.


:)

2012. nov. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Két év elég arra, ha szorgalmas vagy, hogy meglegyen a német felső meg az angol közép is :) Sok sikert!
2012. nov. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!