Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudtok jó német-magyar, vagy...

Tudtok jó német-magyar, vagy német-angol online szótárt?

Figyelt kérdés
A sztaki és a google translator nem vált be :)
2012. nov. 14. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Német-magyar:

[link]


[link]


Angol-német:


[link]


[link]

2012. nov. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2012. nov. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezek valahogy nem győztek meg eléggé :(

Ha nincs jobb használom őket, de azért még reménykedem.

2013. jan. 4. 20:07
 4/5 webnyelv ***** válasza:

Szerintem aránylag jó a

[link]


De nem értem, miért mindenki online szótárakat használ, a nyomtatott szótárak a megbízhatóak. Ha nem csak éppen nem jut eszembe valami szó és azért kell megnézni, hanem tényleg nem tudok valamit, akkor online szótár kilőve.


Ez az angol-német szótár (és sok más nyelvű is egyben) egész jó, érdekes:

[link]

Ha valamit már sehol nem találok, akkor ebben szoktam megnézni.

2013. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kétnyelvű szótárak sosem olyan olyan jók, mint az egynyelvűek. Németből a Dudent ajánlom, a duden.de oldalon ingyenesen elérhető az online verzió. Angolból meg elsősorban a Cambridge és Oxford ingyenes, online (brit) szótárait, amerikaiből a Merriam-Webstert (szintén ingyenes, online). Angolból még jó a dictionary.com (Random House Dictionary). Angol szlenget még az urban dicitionary oldalán érdemes még megnézni.


A sztaki nagyon béna szótár (kb. turista szint), a Google Fordító pedig nem szótár, de fenntartásokkal jó fordítási ötleteket adhat. Esetleg a wiktionary-t lehet megpróbálni, nem rossz (angol-német-magyar oda-vissza fordításhoz sem), de sok minden nincs (még) benne.

2013. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!