Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék felkészülni...

Hogyan tudnék felkészülni minél eredményesebben a középszintű angol érettségi szóbeli részére?

Figyelt kérdés

November 29-én lesz a vizsga, de fogalmam sincs, hogy hogyan kezdjek neki.

Igazándiból az interjú és a képleírós résszel nincs nagy gond, mert voltam osztályozón ahol 5-öst kaptam ezekre, de a szituációtól nagyon parázok.

Tudtok ötletet adni?


2012. nov. 11. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne parázz rá, csak mond ami eszedbe jut. És használj sok töltelékszót, mint pl. however, furthermore, in addition to, in order to, therefore, indeed, meg ilyenek, mer ez sokat számít. Meg ha kicsit villantasz vmit szókincsből, mondjuk egy ritka szót, azt is szeretik, de azért figyelj arra is, hogy nyelvtanilag rendbe legyél
2012. nov. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 English ***** válasza:
Annyit tudok tanácsolni, hogy mindenképpen te kezdj el beszélni először a szituációnál, valami úgyis eszedbe jut első olvasatra. Ha csak hebegsz-habogsz és a tanárnak kell elkezdeni, azért vonhat le pontot. Hogy időt adj magadnak, például mondhatsz ilyeneket, hogy: Well, as a matter of fact..., vagy: Let me think..., In my opinion/view. Ha ilyenekkel színesíted a mondandódat, nyert ügyed van. Nézz át egy jó pár szituációs feladatot korábbi érettségikből, az sokat segít.
2012. nov. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!