Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ajánlanátok otthoni német...

Ajánlanátok otthoni német nyelvtanuláshoz könyveket, internetes oldalakat? Alapoktól kezdeném!

Figyelt kérdés
Szeretném elkezdni a német nyelvtanulást itthon, amíg nem tudok külön tanárhoz járni!
2012. okt. 31. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem a kérdésedre válaszolok, de én egy az egyben ugyanebben a cipőben járok, így engem is érdekelne.
2012. okt. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Vehetnél tankönyveket, mint az iskolában. Első osztályos német tankönyv (vehetsz munkafüzetet is), ott teljesen az alapoktól kezdődik. Ha jól haladsz, vedd meg a 2. osztályosat, majd a harmadikat, és így tovább. Bár valószínűleg nem arra lenne szükséged, amire a 6-7 éveseknek. Inkább a középiskolai kezdő német tankönyveket, vagy ezeket ajánlom:

[link]

[link]

Az oldalon válogathatsz még, vannak külön témakörök (üzleti, mindennapok, stb.), de amiket linkeltem az az általános.

[link]

Gondolom az interneten nem fizetős oktatást szeretnél, szóval:

[link]

Valamint ajánlanék egy német könyvet: Karácsonyi Lajos - Dr. Tálasi Istvánné: Német nyelvtan (Nemzeti Tankönyvkiadó)

Ebben benne van minden a német nyelvtanról, ha valami nem világos, fellapozod és leírja szépen példákkal, segít a ragozásban, névelőkben és minden nyelvtani dologban. Nagyon hasznos kis könyv.

2012. okt. 31. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Némettanár vagyok egy gimnáziumban, a kezdő csoportjaimban Maros Judit Kon-Takt című könyvéből tanítok. Ez egy négyrészes sorozat, ami az alapoktól B2 (emelt szintű érettségi, középfokú nyelvvizsga) szintre juttat el. Minden témakör végén van szószedet és magyar nyelvű nyelvtani összefoglaló, így alkalmas önálló tanulásra is.
2012. okt. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló vagyok, itt lejjebb görgetve online lapozható az első három tankönyv és munkafüzet (a negyedik rész a napokban jelent meg).
2012. okt. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A linket sikeresen kihagytam, tehát: [link]
2012. okt. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pons Német könyv? Kezdésnek jó talán.
2012. dec. 8. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!