Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ECL középfokú angol írásbeli...

ECL középfokú angol írásbeli nyelvvizsgára készülök. Mire számíthatok? Milyen feladatok vannak? Melyik részénél lehet szótárt használni?

Figyelt kérdés
+ Honnan tudok ECL angol középfokú írásbeli feladatokat letölteni?

2012. okt. 14. 17:06
 1/3 anonim ***** válasza:

szia. én is arra készülök, decemberben ha minden igaz. az írásbeli 2 olvasott szövegből és 2 irányított fogalmazásból (levélből) állnak. szótárt CSAK a fogalmazásnál lehet használni.


feladatokat nagyon sajnos a neten nem találsz, könyveket lehet kapni. :)


remélem segítettem valamennyit.


üdv.

2012. okt. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

letölteni feladatot a honlapukról lehet de az nem túlzottan segít.. van egy kifejezetten ECL b2-es feladatokkal teli könyv azt kéne megvenned az sokat segített nekem is

én júniusban voltam és akkor a leveleimben be kellett mutatnom egy helyet ami az ajánlásomra Mo. legszebb helyei között lenne számontartva illetve a turistáknak mit mutatnék meg a terület fekvése szerint az éghajlati tulajdonságai szerint az ételei szerint a másik levélben pedig a film klubba kellett ajánlani a következő heti vetítésre egy filmet: ki rendezte mikor jött ki kik játszanak benne vígjáték-e vagy csak milyen a típusa stb..

Szótárt a levélírásnál használhatsz de az olvasási szövegértésre készülj mert ott mindig nehezebben érthető szövegeket adnak és arra is figyelj ha meg van adva ha feladatnál hogy 2-5 szó között válaszolj vagy csak kevés szóban fogalmazd meg és a saját szavaiddal akkor tényleg a saját szavaiddal fogalmazd meg ne a szövegből másold ki mert nem fogadják el, de szerintem nem kell paráznod mert könnyű volt :)

(és a levéltémák alapból is mindig kedvezőbbek)

2012. okt. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megnyugtattál! (:
2012. okt. 28. 14:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!