Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan érdemes a filmnézést...

Hogyan érdemes a filmnézést összekötni a nyelvtanulással?

Figyelt kérdés
Középfokú szintű a nyelvtudásom, szóval csak angol hanggal nem értem meg. Úgy nézzem a filmet, hogy angol hang angol felirat? Vagy esetleg valamelyik magyar legyen? Bár ennek nem biztos hogy van értelme. Akinek van tapasztalata, légyszi írjon :)
2009. aug. 2. 13:35
 1/7 anonim válasza:
100%
Szia! Nekem úgy sikerült 1 év alatt eljutni a középfokú vizsgához, hogy először angol hang, magyar felirat majd ha már nagyjából ismered a filmet mehet angol felirattal is de az angol szöveg legyen meg a kiejtéseden segít
2009. aug. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Egyetértek. A svédek úgy veszik rá a népüket az angolra, hogy nem szinkronizálják a filmeket!!!!!!Plusz ez még gazdaságos is!!!
2009. aug. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hú, én idén nyáron használtam ezt a filmnézős módszert, már megnéztem pár filmet angolul. :D

Első 1-2 filmet még angol hang, magyar felirattal néztem, aztán inkább angol- angollal. Ha nem nagyon ment, akkor angol magyarral újra. DE azért ment, megértettem, pár szót, amit nem tudtam mit jelent és érdekelt, azt kiírtam ilyen kis noteszbe, és megkerestem a jelentését.


Nekem nagyon szar volt a hallásom, de azóta sokat javult!

Már többet megértek, vannak neten hallás utáni tesztek, feladatok, pont múlt nap nézegettem. Hát nekem segített. :)

2009. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Remélem nekem is javít az angolomon:)
2009. aug. 2. 14:58
 5/7 anonim válasza:
Sziasztok! Bocsánat, hogy ide bele írok, de érdekelne, hogy hol lehet találni a neten, hallás utáni tesztet? Érdekelne még, hogy az is tud így tanulni nyelvet,aki még egyáltalán semmit nem tud?
2009. aug. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

beírod googlebe.

vagy angolnyelvtanitas.hu


de minek neked hallás teszt ha nem is tudsz angolul?


meg tényleg nem értem, hogy ez hogy jön ide.

úgy fejleszheted az angol hallásod, ha filmeket nézel angolul. de ez minimális nyelvtudásnál használhatatlan.

2009. aug. 4. 16:59
 7/7 A kérdező kommentje:

esetleg ha bővebben kifejted, akkor tudunk segíteni:)


és nembaj, hogy írtál.

2009. aug. 4. 17:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!