Melyik nyelvvizsga rendszert válasszam?
1 éven belül szeretnék B2 német nyelvvizsgát szerezni. A beszéd és hallásértés szerintem nehezebben megy, mint az írásbeli része. Így nem tudom melyik nyelvvizsga rendszer mellett döntsek, hogy könnyű legyen és főleg a szóbeli része. Persze készülök rá nagyon, de azért félek tőle. 6 éve tanulok németet. A szóbeli részről még annyit, hogy jó lenne olyan fajta, ahol nincs sok téma, amiből készülni kell.
Köszönöm a válaszokat előre is.
Az írásbeli részen a hiányos szöveget értem.:)
Még egy kérdésem lenne, mégpedig hogy mi a különbség az egy- és kétnyelvű között?
Másolom egy előző válaszomat, mert nincs kedvem újragépelni... :)
Vannak egynyelvűek, ezek külföldi székhelyű vizsgák illetve 1-2 magyar egyetem, vizsgarendszer is rendez már ilyen vizsgákat, nem tartalmaznak fordítást.
Vannak kétnyelvűek, ezek magyar székhelyűek, tartalmaznak fordítási feladatot.
A felkészüléshez mindenképp be kell gyakorolni a típusfeladatokat, minden vizsgánál más feladatok vannak, felkészítőkönyvekkel egyszerűen megy a gyakorlás.
Különbség van az árakban, időpontokban, helyszínekben, de a követelmény nagyjából ugyanaz.
Ha külföldön akarsz majd továbbtanulni, érdeklőss meg az adott iskola milyen nyelvvizsgát kér, azt kell letenni. (Németben DSD, TestDAF, Goethe, az osztrákoknál ÖSD), persze mind felsőfokon (C1)
Ha itthon kell a továbbtanuláshoz, mindegy melyiket teszed le, az akkreditált (államilag elfogadott vizsgákat) mindenhol elfogadják felvételihez, diplomához, munkához. Vigyázz, mert egyes szakoknál szakmai vizsgát kérhetnek, előre láthatod a felvin a szakleírásoknál.
Ha külföldön dolgozni szeretnél (magyar végzettséggel), ahhoz nem kell különösebb nyelvvizsgapapír. Ők egy telefonbeszélgetés vagy személyes beszélgetés alapján fel tudják mérni milyen szinten vagy, az elegendő-e a munkához. Persze lehet olyan nyelvvizsgát letenni, ami az ő országukban kerül összeállításra, majd javítára és kiértékelésre (Németo.: Goethe, TELC, DSD, TestDAF, Ausztria: ÖSD), de sok munkáltató (ahogy a magyarok sem) azt se tudják eszik vagy isszák ezeket a mozaikszavakat.. :D meg erre az esetre is hozták létre az egységes nyelvi szinteket.
A1, A2 - alapszint alatti, inkább ifjúsági és gyerek vizsgák
B1 - alapfok
B2 - középfok
C1 - felsőfok
C2 - anyanyelvi szint
és vannak szakmai szókinccsel bővítettek (üzleti, gazdasági, ifegenforgalmi, kereskedelmi, jogi, orvosi, katonai, közgazdasági, diplomáciai, stb.)
A középszintű érettségi kb. az alapfokú nyelvvizsga szintjét takarja, az emelt a középfokét.
Tehát gyúrnod kell még a nyelvvizsgára, de nagyon jó alapod van már hozzá- 2-3 hónap tanárral (heti 2x2), sok gyakorlással és simán meglesz a középfokod.
Olvass a neten cikkeket, nézz sorozatokat, filmeket, hallgass zenét az adott nyelven, keress anyanyelvi barátokat, levelezz és beszélgess velük. Napi szinten fél-egy óra ilyen formájú gyakorlás és rengeteget fogsz fejlődni. Ha emellé ismételed a nyelvtant, megtanulod a felmerülő új szavakat, tényleg sokat fogsz fejlődni.
Hasznos oldalak:
www.nyak.hu
www.felvi.hu
www.studentweb.hu
A témák, követelményi szint nagyjából megegyezik minden vizsgarendszernél, olyan nincs, hogy alig van tétel és tanulnivaló.
TELC, ECL, EURO, Pannon, most ezek a legfelkapottabbak, a legtöbb nyelviskola ezekre a vizsgákra készíti fel a diákokat.
Remélem segítettem :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!