Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valami tipp angol hallás...

Valami tipp angol hallás fejlesztésére?

Figyelt kérdés
Írásban nem megy rosszul az angol, ha tanár beszél akkor sincs nagy gond, de ha hallok valamilyen angol beszédet TV-ben vagy internetes videóban egyszerűen nem értem, hogy mit mond, már nagyon kiábrándít. Elég bot fülem van.. Nektek ezzel nem volt soha gond?
2009. júl. 26. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:

hallgass úgy zenét, hogy közbe olvasod a dalszöveget, nézz feliratos filmeket

nekem ezek nagyon sokat segítettek

2009. júl. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

[link]

Van az interneten sok listening, például ez különböző szinteken. Szerezz be tankönyvekhez tartozó hanganyagokat és nézd a szöveget, de szendvicsben, először és a végén szöveg nélkül, csak hallgasd.

A hallás utáni értés nagyban együtt jár a kiejtéssel, a magyar minden szótagot tisztán kiejt, ellenben az angol csak a hangsúlyos szótagokat, a többi (névmások, névelők, elöljárószók, segédigék)elmosódott, elhadart, oda kell képzelni. Tehát a kiejtési gyakorlatok, főleg a hangsúlyos és hangsúlytalan szótagoké segítenek. Sok az összevont alak is, ami szintén gyorsít pl He's seen.

2009. júl. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem is az összes nyelvvizsgámon, nyelvi szigorlatomon a magnóval gyűlt meg a legjobban a bajom. Úgy javítottam fel a hallásértést, h jó pár angol kazit leírtam egy füzetbe. Mindig megállítgattam a magnót és leírtam, amit hallottam. Volt sokszor, h már kivoltam és legszívesebben kidobtam volna a magnót az ablakon. De végül ez a módszer volt a leghatásosabb. Ma már sokkal jobban mennek a magnós feladatok.
2009. júl. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!