Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nehezen tanulok nyelveket,...

Nehezen tanulok nyelveket, hogyan tudnék ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Elég nehezen tanulok nyelveket, de rájöttem hogy előbb beszélni kell megtanulni és utánna nyomatni a nyelvtant pont úgy ahogy az anyanyelvemen megtanultam beszélni. Neten keresztül is lehet beszélgetni.
2009. júl. 26. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Vedd körül magad a nyelvvel. Kezd el valahol, és csináld. Reggeltől estig. Ez a sorrend csak akkor válik be, ha már az alapokat tudod. Film, könyv, zene, hírek, beszélgetés (anyanyelvivel is!)...mindezt az adott nyelven. Egy tanár is sokat segíthet, mert más meglátásba helyezi a dolgokat. Sok sikert!
2009. júl. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul gondolod, a nyelvtannal kell kezdeni, arra lehet építeni a beszédet. Ha nem így csináltad, akkor azért nem ment eddig...
2009. júl. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Miért, én nem könyvel a kezemben születtem mégis tudok magyarul, sokan így tanulnak idegen nyelvet én így fogom tenni külföldiektől...
2009. júl. 26. 23:20
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia,


Én magyart tanítok külföldieknek és franciát magyaroknak. Nagyon sok barátomnak ugyan az a problémája, mint neked. Kicsit lassabban megy a tanulás nekik. Vannak olyan dolgok, amiket többször kell elmondani. Azt javasoltam nekik, hogy amikor reggel felkelnek és fürödnek, akkor mondják el, hogy mit fognak az nap csinálni azon a nyelven, amit tanulnak. Ha nem jut eszük be egy szó és nem tudják körbeírni, akkor nézzék meg a szótárban. Egy idő után nem elégednek meg azzal, hogy körbeírják... Nem szokták elsőnek megjegyezni azt a szót, amit olvastak, de már második vagy harmadik alkalommal, amikor újra és újra megnézik akkor megjegyzik. Ez jobb, mint a magolás. A kezdetleges nyelvtan azért szükséges, hogy összetudj rakni egy mondatot. Azt javaslom, hogy tanuld meg a jelenidőt, a múltidőt és a jövőidőt. Amikor ezek már jól mennek akkor térj át a többi igeidőre, hogy még többféle módon eltud mondani a napi terveidet vagy mit csináltál az nap. Minél több igeidőt tanulsz meg, annál változatosabb lesz a beszéded. (Ez a szavakra is igaz.)Azt nem írtad, hogy a szavak tanulásával vagy a nyelvtannal van a problémád, de ha szavakkal akkor olyat is csinálhatsz, hogy ragacsos papírra kiírod a szavakat és kiragasztod a lakásban. vagy csinálhatsz tanulókártyákat. Egyik oldalra lerajzolsz pl egy asztalt és akkor a másik oldalra oda írod angolul, franciául ...vagyis azon a nyelven amit tanulsz. Ha van rá lehetőséged, akkor anyanyelvi lektorokkal beszélgess. Ha nincs akkor a legjobb barátoddal, barátnőddel, akiknek nagyon szép a kiejtése. Ez egy idő után vicces dolgokat eredményez, mert amikor anyanyelveteken beszéltek lesz olyan alkalom, hogy egy-egy szó idegennyelven fog az eszetekbe jutni, a mondatot magyarul kezditek és a másik nyelven fejezitek be.

2009. júl. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Miért, én nem könyvel a kezemben születtem mégis tudok magyarul"


Angol könyv sem volt a kezedben, akkor hogyhogy nem tudsz angolul? Mi volna, ha minimálisan utánajárnál annak, amiről beszélsz?

2009. júl. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ki kell menni Angliába, én ott tanultam meg angolul és semmi nyelvtudással mentem ki!Ott rá voltam kényszerülve. 7 hónap után már alapfokot tettem le itthon és ott tanultam meg a nyelvtani részt!Onnan a középfok már könnyebben ment.

Sok sikert:)

2009. okt. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
13:53-as vagyok újra és ez nekem is bevált amit az előttem író tanár írt, hogy kis cetliket ragasztgass ki a házban,pl hűtőre, tükörre és írd rá angolul, vagy amilyen nyelvet tanulsz,a nevét amire kiragasztod!!!Ez nagyon jó!!!egyes és többesszámát is lehetőleg
2009. okt. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!