Holnap írásbeli nyelvvizsgát teszek angolból, B2-es szinten. ( BME-nél). Levélírásra tanuljak be valami külön formátumot, vagy az nem lesz olyan lényeges? És mennyi a minimum amennyire hosszúnak kell lennie?
Levélírásnál mindegyik fajtának megvannak a maga sémái. Figyelj arra, hogy, hogy szólítod meg az illetőt, hogy a megszólítás a jó oldalra kerüljön és vesszővel válaszd el. A Bekezdések legyenek láthatók, és megfelelő stílusban köszönj el. Az elején és a végén vannak ilyen tipikus mondatok, sablonos, de tényleg lehet használni. Tehát a baráti levélnél nyugodtan kezdheted, hogy "régen láttátok egymást, örülsz, hogy jól van, megindokolod eddig miért nem írtál" stb. A végén van ez a tipikus "I'm lookinf forward to your answer/reply"
Én ECL nyelvvizsgát tettem, ott ha jól emlékszem 250 szó volt. Az biztos, hogy legalább 200 volt.
A szóbeli prezentációhoz sajnos nem tudok hozzászólni, az elég különböző lehet nyelvvizsgától függően.
Azért a levélírásnak igen komoly szabályai vannak, amit nagyon szigorúan pontoznak: nem csupán a tartalmi (hogy minden megadott szempont szerepel-e, és nem felsorolás szintjén, hanem összefüggő egésszé "varázsolva"), de a formai követelményeket ugyanolyan szigorúan pontozzák (pl formális levélnél megfelel-e az elköszönés annak, hogy ismered-e a címzett nevét (sincerely/faithfully), milyen adatot milyen sorrendben melyik oldalra írtál: dátum, címzett neve-címe, a te neved-címed ...!!! Ezt 1 nap alatt lehetetlen megtanulni...
Javaslom informális levelet válassz, ott kötetlenebb maga a formátum.
itt van néhány jól használható szófordulat
ez pedig a "layout", így kellene formailag kinéznie (ezen az oldalon találsz példát a formálisra is...)
A hosszát pontosan megadják (170-180 szó kb, ha jól rémlik)
Így pontoznak:
Kommunikatív érték 10 pont
Kifejezőkészség 10 pont
Nyelvhelyesség 10 pont
Általános benyomás 5 pont
összesen 35 pont
Szóbelin már hogyne beszélhetnél magadról!!! Nem a töri érettségi, a véleményedre kíváncsiak!!!
Lehet h nem egyről beszélünk...
A szóbelinek a produktív része tudtommal 3 részből áll:
-kötetlenebb beszélgetés (most megnéztem a honlapon: "személyes beszélgetés" 6-7 kérdés. Ez RÓLAD szól.
-önálló témakifejtés képek alapján
Itt tényszerűen elmondod első körben hogy mi van a képen. Térbeli viszonyszavakat megfelelően használva, dolgokat nevén nevezve... Én anno Titanic-os képet kaptam, és miután elmondtam a konkrétumokat, elmeséltem a saját, szubjektív igen sz*r moziélményemet - nem a konkrétumok helyett, hanem azok után. Nem állítottak le, sőt, interaktív beszélgetés lett a vége: nyilván ez vizsgáztatótól is függ.
-szituációs feladat
Szerintem innen sem tudod teljesen kizárni magadat.
Én olyanról, hogy vki megemlítette magát, ezért leállították, még nem hallottam. Persze, ha a konkrét fénykép helyett elkezd vki magáról mesélni, mert a képről semmit nem tud mondani, az egyértelműen más helyzet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!