Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy menne nekem az angol...

Hogy menne nekem az angol nyelvizsga?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, 8 általánossal, most folytatom a gimit estin.

Angol döcöfősen megy, leginkább a társalkosással, és az élőbeszéd értéssel vanna gondok.

Voltam angliában 3 hetet összesen, nem hiszem hogy ez sokat segítene.

Angol érettségit csak középfokú nyelvvizsgával lehet helyettesíteni? vagy hogy működik ez?

vagy elég az alapfokú? mit gondoltok szerintetek nekem mennyi idő alatt menne, ha menne? :)



2012. aug. 20. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Angol érettségit nem lehet helyettesíteni, fordítva lehet emelt szintű érettségivel amit 60%+-ra írsz kapsz egy papírt nyelvvizsgáról amit pl. diploma mellé is elfogadnak.

Amúgy egyszerű megnézni mennyire menne a nyelvvizsga, van egy rakat vizsgaközpont (BME, telc stb) felmész a honlapjukra kitöltesz pár online tesztet (ált régebbi tesztek) és megnézed milyen szinten teljesítettél.

2012. aug. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

"...leginkább a társalkosással, és az élőbeszéd értéssel vanna gondok."


Vagyis egy kukkot se tudsz. Miért nem lehet így leírni!

2012. aug. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt ajánlom, hogy nézz ki magadnak egy nyelvvizsgát, én pl. ECL-en voltam, felsőfokon, de nem volt vészes, nehezebbre számítottam, ezért ajánlom ezt, de azért nézz körül. Minden vizsgaközpontnak megvannak a saját típusfeladatai, ECL-en pl. kevés nyelvhelyességet kérnek, inkább a nyelv megértésére és a fogalmazásra mennek rá. Lényeg a lényeg, ha jól begyakorlod az adott típusfeladatokat, akkor sokkal sokkal könnyebb lesz. Lehet venni, rendelni a vizsgaközpontoktól saját tankönyveket is, szerintem elég hasznosak lehetnek, bár én nem használtam őket. Még nagyon sokat segít, ha sok-sok filmet/sorozatot nézel feliratosan, szerintem ez többet ér, mint a tényleges tanulás, persze nagyon figyelj oda közben.
2012. aug. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
És Angol filmet magyar felirattal vagy magyar filmet angol felirattal?
2012. aug. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Angol filmet magyar felirattal.
2012. aug. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!