Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megtudnám csinálni a felsőfokú...

Megtudnám csinálni a felsőfokút angolból? Nyelvizsga ajánlatOk?

Figyelt kérdés

Hát 15 éves vagyok....3 évig canadában éltünk a szüleimmel..és 6 éve már h hazajöttünk..:(

Eddig nem nagyon foglalkoztatott a ynelvvizsga de azt vezsem észre h egyre jobban felejtek.

Középfokút sztem megtudnám csinálni de felsőfokúban nem vagyOk biztos..

A suliban is a 9 angol csoport közül az egyesben azaz a legjobb csoportban a haladók között vagyOk...


2009. júl. 21. 14:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el magán tanárhoz, az majd felkészít rá, megmondja, mit nem tudsz, megtanítja meg ilyesmi. Meg tud neked adni teszteket, amin lemérheted magad. Mondjuk ha nálatok olyan jófej a sulis tanár, ő is adhat.
2009. júl. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
3 év Kanada+haladó csoport..simán meglehet!!hajrá!!!!!!
2009. júl. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát elősZör is...Szóltam a sulis tanáRomnak h szeretnék nyelvvizsgázni és annyi volt h behozott megmutatni egy könyvet és ennyi...innentől úgy csinálOm ahogy tanultam...nah mindegy..
2009. júl. 21. 14:59
 4/8 A kérdező kommentje:
AzérT köSzi:)
2009. júl. 21. 15:00
 5/8 anonim ***** válasza:

neten,könyvtárban,könyvesboltokban rengeteg felkészítő könyv van.keresgélj.


ha jól számolom,7-8-9 éves korod körül éltél Kanadában kizárt h.ott ne ragadt volna rád annyi amennyi kell.(vagy közel annyi)felejtéssel együtt..


pl a szövegértésed is biztos egész jó.vizsgán magnóhallgatásnál ez eléggé nagy előny lehet.


válaszd ki melyik típusú nyelvvizsga érdekel,és ahhoz keress anyagot!!.)ne add fel,menni fog!


2.voltam

2009. júl. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egynyelvű vizsgát célozz meg, pl ECL, Euro, olyat, amiben nincs fordítás és a nyelvtan nem hangsúlyos. Csinálj abból a vizsgafajtából feladatokat (könyvek, internet), hogy lásd, hogy hogy állsz, mit kell fejleszteni. Intenzív önálló gyakorlás mellett egy pár órás az adott vizsgában járatos magántanár azért nem árt.
2009. júl. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én hasonló cipőben jártam mint te, csak én 10 évvel öregebb vagyok. Én 7-10 éves koromig Ausztráliában éltem. Én is elég sokat felejtettem, a nyelvtannal soha semmi gond nem volt, viszont a kiejtésem "elmagyarosodott", meg spontán helyzetekben nehezen reagáltam és nem találtam a megfelelő szavakat(pl ha leszólitott egy külföldi h hogyan kell eljutni az XY helyre). 20 évesen középfokuztam le (addig nem volt szükségem rá), simán átmentem de azért messze a max pontszámtól. Utána kimentem fél évre a brittekhez dolgozni, és ott rá voltam kényszerülve a non-stop angol beszédre és bővült a szókincsem és szerencsére visszajött az akcentusom is, és utána felsőfokuztam le.


Az hogy a középfokún simán átmennél, az tuti. A felsőfokúnál az irásbeli az úgy rémlik szintén nem túl nehéz, de néhány régi nyelvvizsga-lap kitöltésével fel tudod mérni, illetve úgy specifikusan a legjobb gyakorolni rá. Szóbelinél azon gondolkozz el, hogy mennyire bő a szókincsed, mert ott már kb csak azt mérik (az h a nyelvtan jó legyen, az alap). Nálam a társasházak fűtési szokásairól beszélgettünk, meg a szigetelések hiányáról a panelházakban. Szóval kb ilyen kaliberűre számits.

2009. júl. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Úristen... Hát mindenféleképpen megpróbálok egy pár tesztlapot kitölteni..

egy bizonyos szinten anyanyelvem az angol...(bár már nem angolul álmodok hanem magyarul..)Ha olvasok angolul én nem fordítgatom le magamnak magyarra..mert ép úgy fogom fel mintha magyarul olvasnám....jó vannak olyan szavak amelyeket nem ismerek..de ez a szókincs hiánya...de simán elbeszélgetek...a nyelvtanhoz meg oda kell ülnöm...

Hát köszi mindenkinek

2009. júl. 21. 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!