Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nektek mennyibe fog kerülni a...

Nektek mennyibe fog kerülni a tankönyv az idén?

Figyelt kérdés
Legfõképpen a gimnáziumba járok válaszára vagyok kíváncsi. A lányom most megy 9.-be és kissé sokkalom a kis híján 40ezret a tankönyvekért.
2012. aug. 7. 19:17
 1/9 A kérdező kommentje:
Elnézést. Járók.
2012. aug. 7. 19:18
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez azért van mert pl; a négy éven át használt történelem atlaszt is most vettetik meg.

Én is gyűlöltem, hogy ennyi pénzt kell kiadni rá, főleg amibe bele sem néztek soha.

2012. aug. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is most megyek 9-be és 35e lesz a könyv. :/
2012. aug. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem is negyvenezerbe kerültek, plusz még voltak költségek (alapítvány,stb), összesen 50.000 Ft-ot fizettünk, tandíjról még nem is beszéltünk..

14/L

2012. aug. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem 30000 ft. lett volna "csak", ha nem lennék ingyen tankönyves.
2012. aug. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én ugyan idén végeztem, de anno a Karinthyban (kéttan iskola tele idegen nyelvű könyvekkel) 40ezer volt a 9., mert az atlaszt, a függvénytáblázatot itt kaptuk meg és az idegen nyelvű könyvek sem olcsóak a sok felesleges matekkönyvről (amit nem is használtunk) nem is beszélve! ne sokalld a 40et, elég reális minden suliba... így majd utolsó évben csak 10-15 körül lesz
2012. aug. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem tök sokat lehet spórolni ha használtan veszed.Picit időigényes de megéri. Pl: antikvárium.hu van személyes átvételre is lehetőség és az ingyenes is. Amúgy meg expressz, apród most tele vannak 500ft-tól igen jó könyvekkel.
2012. aug. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor kilencedikes voltam, 34 ezret fizettünk, de ebben volt csomó olyan könyv, amit 4 évig használunk (pl. atlaszok, feladatgyűjtemények), szeptemberben pedig pluszt kellett fizetni a DÖKnek, sportkörnek meg az alapítványnak. Tizedikben már "csak" 11 ezret fizettünk, tizenegyedikre nem emlékszem, idén pedig 6 ezret kell fizetnünk könyvekért. Persze mindig vannak plusz költségek, kiegészítő könyvek és az iskolának fizetett összegek. Ez mindenütt így van szerintem, persze lehet sokat spórolni tesótól, havertól kölcsönvett vagy olcsón megvásárolt könyvekkel.
2012. aug. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Uhh, ez elég sok, amiket ti írtok...

Én most leszek 10.-es, és "csak" 22 ezer. Tavaly nem emlékszem mennyi volt, de kb. ugyanennyi, mert NYEK-es vagyok, szóval alig volt néhány tantárgyunk. Viszont a nyelvkönyvek nagyon drágák.

2012. aug. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!