Spanyol vagy olasz?

Figyelt kérdés

Jövőre megyek kilencedikbe. :) Német kéttannyelvűbe fogok járni, heti 18 németem, és 7 angolom lesz. Lehetőség van több nyelv tanulására (olasz, spanyol, orosz, francia) is. A francia egyáltalán nem szimpi, ahogy az orosz sem, de mégis 3 nyelvet szeretnék tanulni. Általánosban 3 évet jártam angol szakkörre, szóval van egy kis angol tudásom. :)

Célom, hogy München mellett lakhassam, tehát viszonylag közel Olaszországhoz. :D

Döntő szempont számomra még az is, hogy milyen nehéz a nyelv nyelvtana, a névelői, a többesszáma stb. Tegyük fel, hogy egy 10-es skálán az angol nyelv nehézsége 9/10, a németé 6/10. Akkor szerintetek az olaszé, és a spanyolé? Köszönöm előre is a válaszokat! :)


2012. júl. 17. 17:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én elsőnek azt tanácsolom, hogy az angollal meg a némettel barátkozz meg, mert nagyon nehéz a kettőt egyszerre JÓL vinni, nemhogy három nyelvet.. na mindegy, te tudod. München pedig messze van Olasztól :)

Ha azt nézzük, hogy az angol 9/10es, ami amúgy nem igaz, az angol nagyon logikus nyelv, ahogy a német is, bár annak a beszélése nehéz, na de visszatérve, ha angol 9/10es, akkor az olasz valahogy 4/10es és a spanyol ugyanez, könnyű beszélni őket, és tanulni is könnyű.:) Olvasgass utána google-ba, online spanyol-olasz nyelvtanulós blogoknak, ott meg tudod nézni őket, hogy melyik milyen

2012. júl. 17. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azért München viszonylag közelebb van Olaszországhoz, mint Spanyolországhoz (így értettem). :D De igazad van, lehet elsőként 3 nyelv nehéz lesz. :/ Akkor majd másodiktól.
2012. júl. 17. 18:58
 3/4 webnyelv ***** válasza:

Szerintem a spanyol picikét könnyebb, mint az olasz.

Az olaszban két nem van, és a legtöbb főnév nemét végződés alapján meg lehet állapítani. Aránylag sokféle névelő van, amit attól függően kell megválasztani, hogy milyen nemű és milyen betűvel kezdődik a névelő után álló szó. Ez eleinte nehéz, de meg lehet szokni.

A spanyolban kevesebb névelő van, a spanyolban is két nyelvtani nem van, és a spanyolban is a legtöbb esetben kitalálható a főnév végződéséből a neme.

A főnév és melléknév többes száma az olaszban valamivel bonyoultabb, mint a spanyolban, mert -i és -e is lehet a többet szám végződése, a spanyolban meg csak odaírnak egy -s betűt a végére.


Az angolhoz és a némethez képest is sokféle ragokat kaphat az ige az olaszban és a spanyolban is, sokféle ragozás van, sok igeidő, és mindegyikben kicsit mások a ragok, és sok a rendhagyó ragozású ige mind az olaszban, mind a spanyolban. Mondjuk talán a bonyolult igeidőrendszerrel és a sok ragozással talán ki is merülnek az olasz és a spanyol nehézségei. Szép nyelv egyébként mindkettő, nekem direkt tetszik a sok ragozás is.


Ez a 9/10 és 6/10 osztályozás elég szubjektív. (Pl. a németben sokféle névelő van és a legtöbbször nem lehet megállapítani a főnév nemét, míg az angolban csak egyetlen határozott névelő van, akkor miért az angol a nehezebb?)

Összességében könnyű nyelv az olasz és a spanyol is, úgysem egyszerre akarják majd megtanítani az összes igeidőt az összes ragozással, szóval nem hinném, hogy nagy gondot jelentene. Azon tényleg el lehet gondolkozni, nem inkább az angolt és a németet jobb-e minél jobban megtanulni. :)


Egyébként itt Európában az olasznak kicsit nagyobb haszna lenne, mint a spanyolnak. Nekem a spanyol, mint nyelv, jobban tetszik egyébként.

2012. júl. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én lehet az olaszra szavaznék.Mert Olaszország szomszédos Ausztriával és Svájccal amik német nyelvterületek,és szerintem ez előny.Ha egyik országból mégy a másikba,akkor mindkettőben meg tudod magad értetni.Amúgy mindkettő jó választás,de én ha az olaszt mondom akkor ezért.:)
2012. júl. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!