Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Találtam egy oldalt, amin van...

Találtam egy oldalt, amin van egy csomó kanji (kb 1000). Ha ezeket mind tudom, az melyik nyelvvizsga szintnek felel meg?

Figyelt kérdés

[link]


És ezek a fordítások mennyire pontosak?



2012. júl. 9. 16:08
 1/5 Péter飛多 ***** válasza:
100%

tul képp fogalmam sincs. merthogy; Japánban 5 szintű a nyelvvizsga. az első, legalapabb ( N5) hoz kell 120 jel. ha pont az a 120 jelet megtanulod akkor ok, de ha az pont nincs benne abba az 1000 be?

ha be linkeled, akkor megsasolom, aztán írok.

am a nyelvvizsgához nem elég a kanji tudás, az csak egy lépcsőfok. jonnek a ragozasok, partikulák, szókincs ugyebár, és ezután a kanjik.

ha megtanulsz 1000 kanjit, plusz beszélsz japánul, akkor már újságot, viszonylag könnyen tudsz olvasni.

de nem árt megemlíteni, hogy a kanjik össz száma kb 40-50.000 db. persze a jpnok se tudjak mindet, de a legmagasabbhoz ( N1) kb 2300 db kell

2012. júl. 10. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, de az a 40-50ezer az az összes, a régi, ma már nem is használtakkal együtt annyi... Egy műveltebb japán is csak max 5-6ezret ismer, a nyelvtant meg tudom. Az oldal meg ott van a leírásban, rá kell nyomni a Kanji Gamera, new game, beírni hogy all (ha azt akarod, hogy az összeset kérdezze), de ha valamiért nem működik, akkor elvileg azok a kanjik vannak benne, amiket elsőtől hatodik osztályig tanulnak...
2012. júl. 10. 00:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy melyik szintű nyelvvizsgára melyik kandzsik kellenek, meg van határozva! Nem véletlenszerű az a bizonyos 120!


1000 kandzsi kb. az N2-es nyelvvizsgaszintnek felel meg. Amit Magyarországon már felsőfokúnak honosítanak, de az igazság az, hogy minden japán nyelvű forrásanyag az N2-t jó erős középszintnek jelöli meg, és ez fedi is a valóságot, hiszen ez azért még csak az a szint, amit egy japán általános iskolát végzett diák tud.


Az N1-es, legmagasabb szintű nyelvvizsgának az anyaga az N2-nek szókincs és kandzsi tekintetében közel a duplája, de természetesen nyelvtan is jön még hozzá, ráadásul a szövegértés (írott és olvasott) technikáját is kell fejleszteni, mert ahogy egyre magasabb nyelvvizsgaszintről van szó, értelemszerűen egyre nehezebb szövegek vannak. Nyelvizsgán pedig szótár nem használható.


Hadd ajánljam ezt a két linket, fusd át őket, találsz néhány hasznos információt:


[link]

[link]

2012. júl. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Amennyire belenéztem pontosak a forditások, de csak ez az oldal nem elég a kanji tanuláshoz. Ez akkor jó ha már tudod a kanjikat és át akarod ismételni őket.

Az 1000 kanji N2höz (kb. felsőfok) elég, de épphogy, kb 1 százasal több a követelménye.

2012. júl. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
S a vizsga előtt néhány hónapban célszerű végigcsinálni az előző évek feladatsorait is + minél több tesztkönyvet. Szerintem ez sokat segít, mert abban általában már azokat a kandzsikat találod, amik "elő szoktak fordulni".
2012. júl. 11. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!