Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen felépítésű, milyen...

Milyen felépítésű, milyen hasznos az orosz nyelv?

Figyelt kérdés

Szóval kétféle dologra lennék kíváncsi vele kapcsolatban:


1) a nyelv felépítése. Hány igeidő van? Elöljárószavakat használ vagy ragokat? Bár hallottam olyat, hogy van ragozás, az olyasmi, mint a németben? Mennyire nehéz a nyelvtana? Alapvetően mennyire nehéz megtanulni? Mi volt nektek a nehéz/könnyű benne?


2) Mennyire hasznos? 19 vagyok, felsőfokon tudok angolul és spanyolul, középfokon németül, de arra jutottam, kéne még egy nyelv. Eddig a francia és az orosz között vacilláltam, és most az oroszt kezdtem el, mivel sokan azt mondják, hogy hasznos, kevesebben beszélik és jók lesznek majd az elhelyezkedési esélyeim (amúgy közgazdász vagyok). Sokan mondják, hogy mennyi lehetőség van az orosszal, de én nem igazán látom őket... Nem inkább az EUra kéne koncentrálnom? Tapasztalatok ezzel kapcsolatban?


Előre is köszönöm a válaszokat. :)


2012. júl. 9. 10:52
 1/7 Antimod ***** válasza:
100%
A spanyol után biztos könnyebb lenne a francia, mint az orosz. De valóban az orosz a jobb választás. Nem hinném, hogy kevesebben beszélik a franciánál, ráadásul rengeteget meg lehet érteni más szláv nyelvekből is (pl. szlovákból). Oroszországnak óriási nyersanyagkincse van, és szerintem ez döntő lesz a jövőben.
2012. júl. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

ja, és még annyi, hogy a főnevek nemei mennyire befolyásolják a nyelvhasználatot?

Mert pl a spanyolban csak egy névelőt raknak elé, a németben a főnévragozásnál minden úgy változik, ahogy a kicsi szíve gondolja.

2012. júl. 9. 11:09
 3/7 A kérdező kommentje:
És köszönöm a választ. :)
2012. júl. 9. 11:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az orosz valamennyire a németre hasonlit felépitésben, elöljárókat használ. De a nemeket nagyon eygszerü szabály szerint állapitja meg (a szavak végzödése határozza meg, hogy milyen neme van), és az egész valamivel egyszerübb, mint a német. Ami viszont valamennyire megneheziti, az az irás.
2012. júl. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszod. :)
2012. júl. 9. 12:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

3 igeidő van, ez nagyon egyszerű ezzel nem lesznek nehézségeid. Elöljárószavakat használ, 6 eset és 2 szám van. A főnév, számnév és melléknév ragozás az elején szokatlan lesz. Nagyon fontos a szavakban a hangsúly, amit írásban nem jelölnek (kivételt a külön nyelvtanulóknak készült kiadványok képeznek csak). Az intonációs szerkezetek is fontosak (ebből 7 db van)- de ezek már csak a szép beszédhez kellenek. A nyelvtan nem annyira bonyolult, de nem is mondanám egyszerűnek. A némethez viszonyítva nehezebb, mert míg a német teljesen szabályos (a névelőit leszámítva) addig az orosz annyira nem.

Az igéknek van folyamatos és befejezett alakjuk, amik a magyar anyanyelvűeknek nagy nehézségeket okoznak, mert ez a kategória hiányzik a magyar nyelvből.

Az írás a legegyszerűbb dolog. Fél óra alatt meg lehet tanulni írni és olvasni (személyes tapasztalat).

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

A 2. ponthoz sajnos nem tudok hozzászólni.

2012. júl. 9. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 webnyelv ***** válasza:
100%

A névszóragozás kicsit hasonlít a némethez, csak kicsit több eset van. AZ elöljárószóknak vannak vonzataik, mint a németben.

A többit előttem leírták már.

Spanyol és angol után tényleg sokkal könnyebb lenne a francia, de az orosz is nagyon szép.

2012. júl. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!