Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy lehet az angol kiejtést...

Hogy lehet az angol kiejtést gyakorolni?

Figyelt kérdés
12 éve tanulok angolt, megy is nagyon, tudok folyamatosan és helyesen írni/olvasni, de annyira tetszik az az igazi amerikai angolos kiejtés. (Bárki bármit mondd, nekem a brit angol nem tetszik, az amerikai viszont nekem visz) Viszont szerintem annyira hallani a beszédemen, hogy a kiejtésem nem az az igazi angol. Ezt hogy lehet fejleszteni??? Van valakinek valami tippje? Amíg suliba jártam jó volt, mert minden évben volt 2 amerikai ember 1 évre meghívva a sulinkban, ők tartottak amerikai társalgás órát, ez kicsit segített, de most már nincs ilyen lehetőségem :(
2012. júl. 3. 02:29
 1/2 A kérdező kommentje:
az amerikai viszont nekem mindent visz *
2012. júl. 3. 02:32
 2/2 anonim ***** válasza:

nézz sok idegen nyelvű videót,vagy filmet,keress hallás utáni szövegértéses feladatotokat a neten,akár meg is nézhetsz 1 hollywoodi filmet eredeti nyelven.végül is mindegy,csak anyanyelvű ember beszélje,és előbb utóbb rád ragad az akcentus. :)

csak azt nem tudom,hogy mi a különbség a brit meg a jenki angol között,meg hogy suliba mit tanítanak,de szerintem több amerikai szöveg található a világhálón. (már a filmekből adódóan is)

2012. júl. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!