Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol lehet turisztikai nyelvviz...

Hol lehet turisztikai nyelvvizsgát letenni? Szakmai nyelvvizsgát érdemes csinálni, vagy simát?

Figyelt kérdés

Kerestem google-ben, de nem találtam.

Illetve, hogy a szakmai nyelvvizsga egyenlő-e a simával?

Úgy értem, ha van pl. egy turisztikai felsőfokú vizsgám, akkor elmondhatom-e, hogy van felsőfokú nyelvvizsgám, vagy ez csak a turisztikából felsőfokú úgymond? Szóval a szakmai pluszt vagy mínuszt jelent? Persze nyilván függ attól, hogy van-e szükségem konkrétan a szakmai nyelvre, de ha mondjuk csak általánosságban akarok nyelvvizsgázni, akkor melyiket érdemes letenni? Szakmait vagy simát?


2009. júl. 9. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A szakmai nyelvvizsga pontos elnevezése szakmaival bővített középfokú/felsőfokú nyelvvizsga. Vagyis egyértelműen pluszt jelent, ha már megvan a szakmai, teljesen felesleges általános nyelvvizsgát is letenni. Egyébként államilag akkreditált idegenforgalmi szakmai nyelvvizsgát a Kodolányi János Főiskola és a Budapesti Gazdasági Főiskola (BGF) szervez.
2009. júl. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2009. júl. 9. 13:00
 3/4 anonim ***** válasza:
KITEX. Ez a Heller nyelvvizsgája. Én itt csináltam.
2009. júl. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon jó, ha teszel szakmai felsőt. Ezáltal nemcsak bővíted a szókincsedet, de munkahelyen is nagyon jól jön, h ismersz szakkifejezéseket ill. amit egyetemen , fősulin tanultál magyarul szakmai dolgokat el tudod mondani vmilyen idegennyelven!
2009. júl. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!