Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 1 hónapom van a német nyelvviz...

1 hónapom van a német nyelvvizsgáig. Hogyan tudnák hatékonyak készülni?

Figyelt kérdés
Magántanárhoz nem járok szval csak magamra számíthatok. Eléggé félek a nyelvtantól..levélírás, meg a szóbeli megy...csak a nyelvtan:s A folyamatos feladatcsinálással az a baj, hogy nem mindig tudom mit rontottam el...meg hát elég unalmas is:S
2009. júl. 6. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen típusú nyelvvizsgára mész? Mert az euroexam-et nem ajánlom,sztem a telc a legjobb:D

Én azt javaslom hogy mindenképpen keress fel egy magántanárt aki felkészít az írásbelire,meg elmondja a buktatókat.Megéri akár 4-5 óra is hidd el!

A szóbelitől ne félj,a lényeg az hogy legyél nagyon magabiztos és mosolyogj végig.Használj kifejezéseket stb.

vagy ha végképp nem akarsz tanárhoz menni akkor vegyél egy nyelvvizsga felkészítő könyvet amibe van megoldás:D

2009. júl. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
BME nyelvvizsgára megyek...a tanárral csak az a bajom, hogy elég drága és mi van ha nem jó tanárt választok?:S
2009. júl. 6. 20:43
 3/5 anonim válasza:
Vannak olyan könyvek amik a nyelvtannal foglalkoznak és a megoldás is benne van, de én is inkább a magántanárt javaslom, így nagyobb az esély arra, hogy megszerezd a nyelvvizsgád. De ha először nem sikerül ne keseredj el hiszen a BME nem tartozik a könnyű nyelvvizsgák közé. Remélem nem kerül rá sor, de ha mégis én inkább az ECL vizsgát ajánlanám, ahol ráadásul nincs is nyelvtani rész csak levél, olvasott szövegértés, magnó és beszélgetés. Sok sikert!
2009. júl. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A BME-vel az a baj,hogy olyan szövegeket raknak bele hogy leesel a székről.Pl az olvasott szöveg értésben iylenek vannak hogy: mikrochippek gyártása,élet a holdon,meg olyanok amikből örülsz ha értesz pár szót.Hiába lehet szótárat használni,a fele nem lesz benne,mert ezek nagyon elvont szavak,meg nem is biztos hogy lesz rá időd keresgélni.

Szóval egy nagyon új és korszerű szótárat vigyél magaddal és mindenképp menje el egy KIFEJEZETTEN BME nyelvvizsgára felkészítő tanárhoz!!!!

2009. júl. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ok, ok...ha ennyire akarjátok akkor keresek tanárt...de a szótárt ők adják, vagy nem?
2009. júl. 7. 19:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!