Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Aki tanult már eszperantót és...

Aki tanult már eszperantót és németet is mit tenne a helyemben?

Figyelt kérdés

Januártól lenne egy állás amit felajánlottak nekem. De sajnos a diplomámat nyelvizsga hiányában még nem kaptam ki:(

Tanulom a németet,de olyan messzinek érzem a középfokú nyelvvizsgát belőle. Viszont ezt a munkát nagyon szeretném.

Szerintetek az eszperantót ha most elkezdeném meg lehetne tanulni olyan szinten,hogy középfokú nyelvvizsgát tegyek belőle még 2012-ben?

A nyelvvizsga nélküli diplomakiadásról tudtok valamit?


2012. jún. 6. 13:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Az eszperantónak semmi hasznát nem veszed, és nulláról indulnál. A német még jól jöhet, és valamit mégis csak tudsz már. Érdeklődj az egyetemen (főiskolán), hogy van-e lehetőség belső nyelvvizsgát tenni.
2012. jún. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

katyvasz dögölt nyelvet hiába tanulsz,semmi hasznát nem veszed.ha németből vizsgázol,akkor a némettel is szót értesz,de az eszperantóval kommunikálni nem valószínű hogy tudsz.

én is gondolkozok rajta hogy pedagógiából diplomázok és nyelvvizsga nélkül nálunk se adják ki a papírt sajnos.én is német nyelvből szeretnék nyelvvizsgát tenni,de ha olyan szöveg lesz a hörtext mint tavaly érettségin,akkor inkább hagyom a pibe. :)

2012. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A németet mindenképp tovább fejlesztem. Az eszperantóra csak azért gondoltam,hogy kiadják a diplomámat minnél előbb. Ennél az állásnál egyébként nem lenne szükségem a nyelvtudásomra. Ettől függetlenül szeretnék beszélni megtanulni jól németül.
2012. jún. 6. 13:50
 4/5 webnyelv ***** válasza:
Nem ismerlek, de szeirntem ha ráhajtasz a németre, meglehet az! Kicsit gyakorolni minden nap, pár mondatot, esetleg rövid fogalmazásokat írni minden nap németül, sokat segít!
2012. jún. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én tanultam mindkettőt.Ess neki az eszperantónak és szorgalmas tanulással meg lesz még ebben az évben.Az állás most kell!!!A németet tanulhatod később is.
2012. jún. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!