Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » OLASZ: Io l’ho salutato...

OLASZ: Io l’ho salutato quando io l’ho vidi. Helyes így a mondatom?

Figyelt kérdés
Üdvözöltem/köszöntem neki, mikor megláttam őt (lány).
2012. máj. 22. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Jajjjjaj..ez nagy gubanc.


Ha közelmúltban (passato prossimo-ban) akarod írni a mondatot, a következőképpen fogalmazhatsz:


Quando L1HO VISTA, L'HO SALUTATA.


(Mert ugyebár: lány a mondat tárgya, tehát a participio passato - visto - végződését nemben, számban egyeztetni kell..ezért: LA ho vista, vagyis: L'HO VISTA, ill. SALUTATA.)


Ha régmúltba (passato remoto) akarod tenni, akkor pedig: Quando LA VIDI, LA SALUTAI.


Ebben a mondatban iszonyú kalamajkát hoztál össze. Az elején van egy (rosszul, nembéli egyeztetés nélkül) képzett közelmúlt, majd egy rettenetes gebasz következik, - egy borzalmatos hibrid...egy mutáns:DDDD: az, hogy L'HO VIDI. Nehezen éltem túl, de sikerült:-)))!

Fele közelmúlt, fele régmúlt - de legyen vagy az egyik, vagy a másik. Vagy L'HO VISTA

2012. máj. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

folyt. : vagy pedig LA VIDI.

(Bocs...szerintem sokkot kaptam, mert rávertem valamire, amitől elszállt a befejezetlen válasz:D:D:D)


Azért ne add fel! Menni fog! Sok sikert hozzá.

2012. máj. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, zöld mancsok mentek!


Pozitív élmény, hogy legalább a "l'ho" helyesen szerepelt a mondatban.


Maradok a "Quando L'HO VISTA, L'HO SALUTATA." formánál.


Remélem a sokkot sikerül hamarabb feldolgoznod, mint nekem az olasz igazi ízére ráéreznem :).

2012. máj. 22. 22:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!