Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Valakinek vannak angol középsz...

Valakinek vannak angol középszintű vizsgatételei?

Figyelt kérdés
Küldene nekem? Egyszerűen kivagyok idegileg, nem fog még az agyam se, hogy összehozzak egy árva mondatot:( Pedig nagyon nagyon sürgős lenne...
2009. jún. 28. 17:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Inkább aludj egyet. Meglátod, nem olyan vészes egy középszintű nyelvvizsga. Annyit várnak el, hogy tudj beszélni folyamatosan, semmi mást. Amikor én voltam, kihúztam egy olyan tételt, amiről semmit sem tudtam. Ekkor mondtam két mondatot a tételről, és átvezettem más témákra a beszélgetést. Szidtam a BKV-t :), hogy milyen nehéz volt idejutni, meséltem nekik a hétvégémről (pont vidéken voltam, elmondtam, hogy ott rendesen jött a busz:)), meg ilyenek. Ekkor azt hittem, hogy kész, fizethetem újra a vizsgát, de 90%-ot kaptam :)

Ha van 1000 kérdésed, azt olvasgasd, de ne görcsölj, mert ha az ideg miatt nem szólalsz meg, az sokkal gázabb. (Egyik oszt.társam is járt anno: bement, majd 3 perc múlva kijött :( )

2009. jún. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi. nem, én majd talán decemberben szeretnék csinálni nyyelvvizsgát, de már most szeretném összeszedni az anyagot. csak olyan nehéz pl az ember és társadalom c. témakörről egyedül írnom:S Voltam könyvtárban, 2ben is, de sehol sincsen nekem való könyv. Meg neten sem találok:S ezért kellene segítség...
2009. jún. 28. 18:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Én az érettségi témaköröket néztem át, amihez vannak társalgási könyvek. (Barátnőmtől kaptam kölcsön, és kb 40 éves, így nem hiszem hogy még kapni, de érdemes google-ban rákeresni ilyenekre) Amúgy rájöttem, hogy teljesen fölösleges!! Kidolgozol egy tételt, bemagolod, és 100%-ig biztos lehetsz benne, hogy nem ezeket fogják kérdezni. Keress neten külföldieket, akik szívesen beszélgetnének (Skype, englishbaby, myspace, ilyesmik), sokkal többre mész ezzel, mint a témakör tanulásokkal. Én 19 éves vagyok, és tavaly részt vettem egy önkéntes táborban Svédországban 9 másik fiatallal, akik Európa különböző részeiről érkeztek, így csak angolul tudtunk társalogni. (Idén is megyek, kihagyhatatlan, ha érdekel írj!) Rá voltam kényszerítve a beszédre, és most ősszel 93%-os lett a szóbeli nyelvvizsgám. Rengeteget számít, hogy laza legyél, és mindenre tudj reagálni, a bemagolt tételek nem jók semmire. Keress egy "társalgós" könyvet, olvasd el egyszer max kétszer, keress egy csevegő társat, akivel minden nap beszélgetsz az adott nyelven (közben szótár használat megengedett, sőt nagyon hasznos, és légy kreatív bármit is húzol.

Az én vizsgámon (telc), volt akinek kutya luxusról, és dzsungel túráról kellett beszélnie, ezeket márpedig biztos hogy nem találod meg tételek között. Nekem a gyerekek elkényeztetése jutott a mai világra vetítve :)

2009. jún. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ, mindegy, legalább érettségire lesz valami anyagom:D jó ötletet adtál, skype-n lehetne beszélni egy angol anyanylvűvel...:D
2009. jún. 28. 22:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!