Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Leeht valamilyen mentális,...

Leeht valamilyen mentális, pszichés gátja annak, hogy nem tudok angolul? És az agykontroll segithet?

Figyelt kérdés

4,5 éve élek Kanadában. Van egy magyarországi középfokú nyelvvizsgám is. Ennek ellenére nem tudok angolul. Az irás-olvasás nagyjából megy, de beszéd közben leblokkolok, nem értem, ideges leszek és igy nem is tudok és nem is merek kommunikálni. A tv-t is nézem, de nem tudok odafigyelni, mert nem köt le, mivel nem értem.

Tanárnál voltam. Azt mondta, hogy ennyi idő alatt magamtól is meg kellett volna már tanulnom beszélni. Előfordulhat, hogy valamilyen pszichés akadály miatt nem tudok, nem merek beszélni? Korábban végeztem agykontroll tanfolyamot. Ha elkezdem programozni, hogy márpedig nincs semmi gát és tudok angolul, akkor ez segithet?


2009. jún. 28. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem félsz az emberektől? Nem kevés az önbizalmad?
2009. jún. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Pszichés gátnak mondjuk azt tudom elképzelni, hogy félsz attól, hogy rosszul "szerepelsz" és ezért megszólnak, viszont muszáj feloldódnod, főleg ha kint élsz. Iratkozz be egy alapfokú nyelviskolába (van olyan ami kifejezetten kommunikációra épül), és ne hallgass a tanárra amikor ilyeneket mond, mert csak még rosszabb lesz a helyzet. Én tavaly két és fél hetet voltam Svédországban alap nyelvtudással, és az első pár napom egyszerűen borzalmas volt, leblokkoltam, makogtam össze vissza, "féltem a saját hangomtól", egy hét múlva azonban már a hülyeséget is magabiztosan löktem. Próbálj barátokat szerezni, akiket nem érdekel hogy esetleg helytelenül beszélsz, legyél magabiztos!! Az agykontroll fogalmam sincs mire jó, nem próbáltam, de próbálj önbizalmat csalni az agyadba, hogy ez igen is megy, és nincs mitől félned. Én egy jó nyelviskolába viszont akkor is elmennék :)
2009. jún. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én 12 évig tanultam angolul és egy árva mondatot sem tudok összerakni, olaszból meg 2 év után meglett a felsőfokúm. lehet, h csak nem az angol a te nyelved
2009. jún. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csak szorgalom kérdése... én is 12 éve tanulok angolul, és idén sikerült a nyelvvizsgám, állítom az is csak azért mert nyáron volt lehetőségem külföldön gyakorolni a nyelvet, rá voltam kényszerítve hogy kommunikáljak. Franciát 4 éve tanulok, és egy épkézláb mondatot nem tudok összerakni, viszont ha ebből is elkezdeném a nyelvsulit, leülnék és tanulnék, akkor előbb utóbb ez is menne, csak szorgalom és kitartás kérdése.

16:36-os voltam

2009. jún. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia! Az agykontrollal legyőzheted a félelmeidet, ha meggyőződ magad arról, hogy megvan a szókincsed, és a felkészültséged, és már csak el kell kezdeni beszélni. Hidd el, ha nagyon akarod, menni fog. Először olyan emberekkel beszélj, akik közelebb állnak hozzád, és tudod, hogy nem nevetnek ki ha valamit rosszul mondasz.
2009. júl. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!