Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek a német emelt...

MoneSz927 kérdése:

Szerintetek a német emelt érettségivel, ha 80%fölöttire irjuk meg, megkaphatjuk e a felsőfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
Nekem több osztálytársamnak is így van felsőfokúja, és a sulis német tanárom is azt mondja, hogy kapunk ilyenkor nyelvvizsgát, viszont az interneten sehol nem találtam ilyenre utaló dolgot, és a külön tanárom sem tudná, hogy lenne ilyen lehetőség. Ti mit tudtok erről??

2012. máj. 9. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Középfokú nyelvvizsgát ér az emelt nyelvi érettségi tudomásom szerint.
2012. máj. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Emelt nyelvért 60%-tól kapsz egy államilag elismert középfokú komplex nyelvvizsgát. Felsőfokút nem, még akkor se, ha 100%-os.

Felsőfokút csak úgy lehet kapni, hogy kéttannyelvű suliba jártál, és idegen nyelven érettségiztél.

2012. máj. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 webnyelv ***** válasza:
93%

Szerintem is csak középfokúval ér fel.

Bár már több éve volt, angol emeltet írtam 83%-osra és középfokúnak felelt meg.

2012. máj. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :) Én is így tudtam, csak ez most megkavart amit a sulis tanárnőm mondott. :)
2012. máj. 10. 13:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan úgy van, hogy ha sikerül 5-ösre (tehát 60%-osra) a német emelt szintű érettségid és mellé két tárgyból németül érettségizel középszinten (ezeknek már nem muszáj 5-ösnek lenniük), akkor megkapod a felsőfokút.
2012. jún. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!