Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolból akarok középfokú...

Angolból akarok középfokú nyelvvizsgát csináltatni. Ti melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

2012. máj. 1. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ez attól függ. Miben vagy jó, mik az erősségeid, mert minden nyelvvizsgán más van. Van pl ahol több levelet kell írni, meg van ahol fordítani is kell magyarra, de van, ahol magyarul egy szót nem kell szólnod/írnod (pl. TELC).


Döntés előtt mindenképp nézd végig a nyelvvizsgák honlapját, ott szoktak lenni feladatsorok és meglátod, hogy melyik lesz szimpatikus, melyik a legmegfelelőbb az adottságaidnak.


Én csak saját tapasztalatot tudok mondani: novemberben voltam TELC-en(sikerült:P): szótárt nem lehetett használni és kizárólag egynyelvű; tehát a feladatok csak angolul vannak és nincs fordítás. Ez annyiban jó, hogy mindig teljesen ugyan azokat a feladattípusokat teszik bele, így nagyon rá lehet gyakorolni. 1 levél kell, az hivatalos. A magnó része elég változó; én jártam különtanárhoz, ahol gyakoroltunk. Hát valamit teljesen értettem, valaminél meg azt se tudtam mi van:D Élesben nem éppen a legkönnyebb volt, de azért hallható.

A szóbeli résznél is ugyan azok a feladattípusok vannak: bemutatkozás (nem pontozzák), aztán 2 téma közül választhatsz (prezentáció-utána kérdezel párat a másiktól, meg fordítva), utána egy beszélgetős egy cikkről és utoljára meg kell szervezni valamit (pl. osztálytalálkozó, vagy együtt sportolás volt nekem:D)


Nekem ez volt a szimpatikus, de lehet, hogy neked meg pont ezek nem mennek jól. Valahol van képleírás is, meg stb. Még annyi, hogy TELC-en nem a vizsgáztatóval, hanem egy másik vizsgázóval beszélgetsz szóbelin. És mielőtt élesbe menne, van kb negyed órád, hogy felkészülj (ott lesz előtted az anyag) és csinálhatsz egy vázlatot, amie belenézel amikor élesben megy és az segít. Erre írhatsz bárhogy, akár rajzolhatsz is, nem nézik:D (de azért beszedik:))

Ja és ha életlen úgy jön ki, hogy ismered a vizsgapartnered (és ez számukra is kiderül), akkor az első rész, amit nem pontoznak, ahol bemutatod magad, akkor ott a másik embert kell bemutatni.

2012. máj. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Gratulálok és köszönöm a választ! :)

Őszintén arra gondoltam hogy melyik a legelismertebb belföldön/külföldön. Nem hencegésből mondom, de elég jó vagyok angolból tehát a feladatok nem igen számitanak :)

2012. máj. 1. 20:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Cambridge FCE, ez a legjobb. Világszerte elismerik. De épp emiatt sokkal nehezebb és egyben drágább is mint a TELC.
2012. máj. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én az Origót ajánlom, tudtommal az a "legjobb" nyelvvizsgánk.
2012. máj. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó válaszolónak üzenem, hogy az Origó nyelvvizsga kétnyelvű, azaz van benne oda-vissza fordítás,levélírás,szövegértés és egy nyelvtani teszt, és csak azoknak való az Origó nyelvvizsga, akik nagyon tudják az összes nyelvtani nyelvtani apróságot, továbbá szépen tudnak angolról magyarra fordítani.:)

Valószínűleg az Origó vizsgarészeit tudod, nem kioktatni akarlak, csupán tájékoztatni a kérdés olvasóit, hogy az Origó vizsga nem a legnépszerűbb a fentebb említett feladattípusok miatt, de ezt éppen úgy elfogadják,mint a Telc-et, BME-t stb.

2012. máj. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
lehet csak én vagyok vele igy, de szerintem sokkal könnyebb angolról magyarra forditani mint forditva :D
2012. máj. 13. 19:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!