Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen szókincsfejlesztő...

Milyen szókincsfejlesztő angol nyelvű könyvek vannak?

Figyelt kérdés

Az egyik kérdés alatt a válaszok között írta valaki, hogy vannak 200, 500, 1000 stb. szavas "regények", amiket olvasva fejleszteni lehet a szókincset. Az illető kicsi, fekete könyvekről írt. Meg tudná valaki mondani pontosan, hogy milyen paraméterei vannak ezeknek a könyveknek? Cím, esetleg kiadó stb.


Illetve érdekelne még egy másik könyv is. Anno egy ismerősömnél láttam egy olyan könyvet, ami félig magyarul, félig angolul íródott (kissé vicces stílusban), ennek is a szókincsfejlesztés volt a célja. Tudja valaki, hogy melyik ez a könyv?


Érdekelnének ehhez hasonló könyvek, ha tudtok ezeken kívül is ajánlani ilyesmit.


2009. jún. 21. 23:29
 1/6 anonim ***** válasza:

egy példa:

[link]


Oxford University Press kiadásában számos könyv megjelent.Nézelődj a libri.hu -n ,alexandra.hu-n

2009. jún. 22. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre:

Az Oxford Bookworms sorozatra gondolsz szerintem, én csak ajánlani tudom. Az x száz szó a használt szókincs nagyságára vonatkozik. Az, hogy milyen címek vannak... rengeteg. A legtöbb világirodalmi alkotás megvan könnyítettben. Én pl találkoztam a Drakulával is :)


A második kérdésre:

ilyen "kétnyelvű" például ez is: Werner Lansburgh - Viszontlátás New-Seeval.

[link]

2009. jún. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves második válaszoló, minden kérdésemre megadtad a tökéletes választ, éppen ezekre gondoltam! :)
2009. jún. 22. 22:42
 4/6 anonim válasza:

Kicsit hosszú link, de jó helyre visz :)


*****



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2009. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Wow, köszönöm szépen! :)
2009. jún. 23. 14:15
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szókincs fejlesztésére még a Twenty but One-t (Egy híján húsz) is tudom ajánlani, Horváth Károlytól. 19 témakör szavait gyűjtötte össze, alap-, közép-, és felsőfok csopoprtosításban, illetve vannak benne szituációk, szöveg, teszt, de a szókincse a lényeg! (nagyon jól fel lehet belőle készülni egy nyelvvizsgára)
2009. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!