Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet jól szavakat...

Hogyan lehet jól szavakat tanulni?

Figyelt kérdés
Kinek mi vált be jó szótanulási módszernek? Nekem valahogy iszonyúan nem akarnak az angol szavak megragadni a fejembe:(
2009. jún. 17. 11:27
 1/6 anonim válasza:
100%
Az új szavakat írd rá több papírlapra és ragazd fel őket különböző helyekre a lakásban. Így állandóan találkozol velük és egy idő után meg is jegyzed a szavakat(nálam ez működött)
2009. jún. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Én úgy szoktam tanulni, h. kinyomtatom az egész szószedetet (bal oldalon angol szavak, jobb oldalon ugyanezek magyarul), utána letakarom a bal oldalon az angol szavakat & végigmegyek a jobb oldali magyar szavakon, amit tudok, azt kipipálom, így a következő körben ennyivel kevesebb. Ezt addig folytatom, amíg nincs kipipálva az összes, vagyis megtanultam az összes szót. :-)

De mindenkinek más a módszere, nekem ez vált be, Neked is ki fog alakulni!

2009. jún. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
kapcsold hozzá a képeket az agyadban,esetleg ird le az angol szavakat és mellé ne magyarul ird le hanem rajzold oda hogy mi az,igy befog ugrani. :)
2009. jún. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

[link]

Az eleje kicsit bonyolult, mert regisztrálni kell, a születésnapodnak 14 éven felüli adatot adj meg, mert különben nem enged be. A módszer azonos a 2. válaszoló által leírttal, csak papír helyett a gép kérdezi ki az általad két nyelven beírt szavakat és kérdezi egész addig különböző gyakorlatokkal, amíg nem megy tökéletesen. Nagyon jó, csak esetleg angolul jól tudó segítség kell az elején a beüzemeléssel.

2009. jún. 17. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem a magolas sohasem segitett

3 nyelven beszelek es az elso eleg nehezen ment a fejembe, aztan kepeket tarsitottam, az mar egyszerubb, a legjobbviszont az, ha egyszeru mondatokban tanulod meg a szavakat, reklamszovegek, rimek, filmcimek segithetnek. a kiejtes pedig feliratosfilmekkel a legegyszerubb

2009. jún. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
én pl sok szót úgy jegyeztem meg, h kedvenc dalszövegeimben benne vannak:)
2009. szept. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!