Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány új szót lehet megtanulni...

Hány új szót lehet megtanulni egy nap?

Figyelt kérdés
Biztosan van egy limit, amit az emberi agy be tud fogadni. Ez kinél mennyi, illetve van valamilyen számított átlag?
2009. jún. 11. 12:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Az, hogy hány szót tud megtanulni az ember, az az egyén képességeitől függ, de az én személyes véleményem körülbelül 10-20 szó naponta. Ennek ellenére viszont azt mondhatom, hogy ez a képesség egyéntől, pontosabban attól/azoktól a nyelv(ek)től függ, amilyet az illető beszél, például egy német ha hollandul tanul, megtanul(hat) akár 100 vagy még annál is több szót talán még ezret is egy nap, mivel közös nyelvcsaládból (germánon belül is nyugati)származnak és persze ez igaz fordítva is, hogy a holland is képes megtanulni ugyanilyen mennyiségben.

Az, hogy egy ember hány szót tanul meg naponta, az attól is függ, hogy már hány nyelvet sajátított el, van-e rutinja, jó-e a módszere, azonos nyelvcsaládból származó nyelvet tanul-e mint az anyanyelve, rendelkezik-e a három nagy indoeurópai nyelvcsaládból származó (germán, román és szláv) legalább egy-egy nyelvével.

Személyes példát is tudok felhozni, én magam mikor spanyolul tanultam egy nap alatt ötszáz szót tudtam elsajátítani, de persze ezt a már meglévő francia-olasz-latin (hacsak a latin nyelveket vesszük) nyelvtudásomnak köszönhetem, de ugyanezt tudom mondani a hollandra is, ott is approximatíve 500-600 szót tudtam elsajátítani egy nap, de ezt is csak az angol, de legfőképp német tudásomnak köszönhetem. De ugyanakkor ha elkezdesz valamely ázsiai nyelvet tanulni, ott az a nehéz, hogy nincs semmi nyelvi kapaszkodó, tehát nincs közös gyökér, amiből ki tudnál indulni, és ezért nehezek ezek a nyelvek és ráadásul nem is beszélve az írásaikról.

Szóval biztos adatot, átlagot nem tudok közzé tenni, de tény az, hogy ha már tanultál (sőt azonos nyelvcsaládból származó) nyelvet akkor könnyebb lesz megtanulni a szavakat meg magát a nyelvet, de ha nincs semmi hasonlítási alap, akkor bizony siralmas is lehet a szótanulás ,(pl. ha kínaiból megtanulsz minden nap tíz szót plusz annak karakterét, akkor profi vagy és valójában ezért nehéz)

2009. jún. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2009. jún. 11. 14:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!