Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Francia nyelvkönyv teljesen...

Francia nyelvkönyv teljesen kezdőnek?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánlanátok? Amúgy csak hobbiként tanulnám, egyenlőre tanár nélkül, van így értelme nekiállni? Tudom, hogy szubjektív, de mennyire nehéz? Angolul és németül beszélek.
2012. febr. 29. 00:22
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
France-Euro-Express Cd is van hozza. Nem lesz konnyu. Az angol sokat fog segiteni. En is beszelem a ket nyelvet.
2012. febr. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. febr. 29. 16:03
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy aktuális-e még a kérdésed, de a France Euro Expresszből egyedül biztosan nem fogsz tudni tanulni, mindenképpen tanár kell hozzá. Itthon egyelőre nincsen jó könyv magántanulóknak, de ha az angolt nagyon jól beszéled, akkor ajánlom neked a Teach yourself French című könyvet, ill. a hanganyagait (könyvtár, vagy le is lehet tölteni), esetleg ha valakitől kölcsön tudod kérni/be tudod szerezni, akkor a Rosetta Stone nyelvoktató program francia csomagjait. A nehézsége szubjektív - a nyelvtan logikája nagyon hasonlít az angolhoz, de a főnevek nemei miatt picit bonyolultabb. A kiejtés szerintem sokkal de sokkal egyszerűbb, mint mondjuk az angol, az egyetlen terület, ami nehézséget okozhat, az a szövegértés része, mivel nagyon gyorsan beszélnek. Könnyen tanulható nyelvnek tartom, a latinnál, az újgörögnél, az orosznál és a hollandnál mindenképpen egyszerűbb, az angolnál viszont picit komplikáltabb. Mivel van már nyelvtanulási rutinod, ezért igen, van értelme otthon nekiállni, az alapokat egyedül is el fogod tudni sajátítani.
2012. márc. 4. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!