Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mit tegyek, hogy sikerüljön a...

Mit tegyek, hogy sikerüljön a nyelvvizsgám? Nektek is nehezen megy a nyelvvizsga letétele?

Figyelt kérdés
vagy csak én vagyok ilyen pancser, hogy már 3-szor voltam és még csak a szóbelim van meg német középből. Telc típusút gyűröm.
2012. febr. 19. 10:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Mi megy nehezen?

Esetleg próbálj meg egy másik vizsgaközpontot, ECL, EURO egynyelvű, ÖSD, Goethe... Mondjuk az első 2 a felsoroltak közül vizsgázóbarát, könnyebb. olcsóbb. A TELC szivatós, bő szókincset igényel.

3 dolgot tehetsz:

1. Megpróbálsz egy másik vizsgát

2. Eljársz külön tanárhoz, az fel tud készíteni, tudni fogja mit kell gyakoroltatni veled, hogy legközelebb sikerüljön

3. Beiratkozol egy felkészítő tanfolyamra (pár hét)


Ha eddig nem ment, egyedül nehéz lesz felkészülni, feltételezem nincs számodra új feladatsor, levélminta... Ez a tanárnál/nyelviskolában elérhető.

Ha egy másik vizsgát választasz, ott érdemes lenne megvenni a felkészítő könyvet, begyakorolni a mintafeladatokat.

Fontos, hogy ne izgulj, ne legyél ideges és kipihenve menj vizsgázni. Ha pedig az idővel volt problémád (nem tudtad befejezni, sokat szöszmötöltél mással..) akkor gyakorolj úgy, hogy már otthon is időre befejezed a feladatsort.

Ha megvan a szint, mennie kell a vizsgának is!

Olvass, keress nyelvcserés oldalakon levelezőpartnert, tanulj szavakat..

2012. febr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
78%
hát lehet hogy egyénfügőő. én 14 évesen voltam középfokúzni. elsőre meglett 92%al. 15 évesen pedig 82%os felsőfokút csináltam telcnél.
2012. febr. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Válassz másik vizsgát. Én BME-n voltam angolból és kis erőfeszítéssel elsőre meglett.
2012. febr. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én választanék egy jó tanárt, megpróbálnám még1x,és ha akkor sem megy,akkor másik nyelvvizsgaközpont..
2012. febr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!