Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a középfokú...

Mi a véleményetek a középfokú TELC nyelvvizsgáról (német)?

Figyelt kérdés
Elsősorban tapasztalatokra lennék kíváncsi. (Pl. Elég-e az idő a feladatok megoldására, mennyire durva a szóbeli, mennyi időt szántatok felkészülésre, stb. )
2012. febr. 16. 13:19
 1/3 anonim ***** válasza:
osztálytársam egy nyavajás mondatot nem tudott összerakni helyesen , és átment, csak jó kis fantázia kell az egészhez :D levélhez.. szóbeli meg ahhh laza :D
2012. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

hú én pont ma tudtam meg az eredményem: komplex B2 (elsőre!), pedig nagyon, nagyon nem hittem benne


három hónapon át heti 2x2 órás felkészítő tanfolyamon voltam, ahol begyakoroltuk az összes feladatot: írásbeli teszt, levél, szóbeli, magnóhallgatás. így visszatekintve nagyon sokat segített, e nélkül kétlem, hogy átmentem volna


én alapból lassan készültem el a feladatokkal, szóval örültem volna, ha több idő van, de általában elég szokott lenni másoknak (írásbeli 90 perc, levél 30, szóbeli felkészülés 20 perc)


szóbelin szerintem csak a disskussion az, amitől tartani kell, mert ha pont olyan újságcikket kapsz amiből semmit nem értesz, akkor ugye b@szhatod; de a többi része sokkal könnyebb: bemutatkozás (amit nem értékelnek); prezentáció (kedvenc valamidet elmondod pl. film, könyv, nyaralás) ill. problémamegoldás


a disskussion-ra és a problemlösung-ra van az a 20 perces felkészülési idő


sok szerencsét! :)

2012. febr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Második, neked gratula a sikeres nyelvvizsgához!!! :)
2012. febr. 19. 02:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!