Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mikor használjuk ezeket az...

Mikor használjuk ezeket az angol segédigéket? (melyiket milyen esetben) : should, ought to, must, have to, may, might, can't, could, need, might as well?

Figyelt kérdés
2012. febr. 14. 21:04
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

hogy én milyen cuki vagyok

should=kéne, kellett volna

I am thirty. I should drink.

Szomjas vagyok. Innom kéne.

I dead because I didn't drink. I should drink.

Meghaltam mert nem ittam. Innom kellett volna.


Hogy mi a különbség a must és a have to között?

A must erősebb tiltás.

You mustn't smoke. Tilos cigizned.

You must smoke. Muszáj(szinte elő van írva)cigizned.


You have to smoke. Cigizned kell.

You dont have to smoke. Nem kell cigizned.


can-can't, azaz tud, nem tud.

She can eat.(milyen túlbonyolított mondat ezxd)

Ő tud enni. Képes rá.

She can't eat. Nem tud enni. Összevarrták a száját.

Nem olyan tud, mint hogy "tudom az abc-t" hanem inkább "tudok baseballazni" érted:)

Egyébként a can-t kennek ejtjük, ennek ellenére a can't-ot kantnak.


A could a cannek a múlt ideje.:)

She couldn't eat, but know she can!

Nem tudott enni, de most már simán tud!:D


Need az nem segédige, de azt jelenti, hogy "szüksége van"

I need you. Szükségem van rád.


A maynek a might a múlt ideje.

2012. febr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos, kedves első válaszoló, azért kijavítalak pár helyen, ha nem haragszol meg!

a should az csak simán kellene. I should do something(Magyarul, valamit tennem kéne) a múlt ideje pedig I should have done something. (valamit tennem kellett volna). Tagadással pedig I should not do anything. I shouldn't have done anything.

I am thirty. I should drink. - ez így azt jelenti, 30 vagyok, innom kéne! :) a Thirsty jelenti a szomjasat.

I dead because I didn't drink. I should drink. - Ez így rossz, ahogy van. I am dead(halott vagyok) vagy I died(meghaltam). I didn't drink. I should have drunk something. (Innom kellett volna valamit.)

A mustn't az erős tiltás, a must az parancs. A have to az nem muszáj(mint a must), csak simán kell. A must tagadása azonban nem a mustn't(mert az a tilos, ugye), hanem a don't have to(tehát a nem muszáj).

A can az valóban egy képesség. Az előző jó példákat hozott rá, viszont megjegyezném, ha képes vagy valamire azt gyakrabban inkább az able-lel fejezik ki. I am able to walk now.(Magyarul mostmár képes vagyok járni) Fontos még a kérdésben lévő használata, engedélynél: Can I go out today? (Elmehetek ma mászkálni, vagy kimehetek ma, utóbbi kevésbé átvitt értelemben ugye)

A could a can múlt ideje, valóban, tagadása a couldn't. Viszont a could az az udvarias engedélykérésnél is szerepel, Could you please tell me where is the Lant Street? (Megmondaná, kérem, merre van a Lant Street?)

A need az igenis lehet segédige is. I need to go to the loo. (Ki kell mennem a vécére) Olyankor használjuk, ha a szükség szólít, pl. enni, inni kell.

Az ought to az a should-dal rokon értelmű szó. Tehát például You are ought to go there. (jobb lenne, ha elmennél oda) You should go there(El kellene oda menned)

A may az lehetséges dolgokat fejez ki. (ugye, ismered a maybe szót, ami azt jelenti, lehet) He may become a good father one day. (Egyszer lehet jó apa lesz belőle) A might valóban a múlt ideje. De úgy, hogy valaki a múltban akar jövőt kifejezni, He told me he might become a good father one day. (Szóval azt mondta, egy nap egyszer akár jó apa is lehet belőle.)

Az as well az kb annyit jelent, hogy ráadásul, az kötőszó, nem ige.

Remélem segítettem! :)

2012. febr. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
58%
Kérdező helyett én köszönöm meg a válaszokat mi is ezt vesszük angolból és így minden világosabb :D
2012. febr. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
csak most néztem a válaszokat, de köszönöm szépen én is mindenkinek!
2012. febr. 20. 06:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!