Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet megtanulni...

Hogyan lehet megtanulni angolul szinte önállóan?

Figyelt kérdés
Heti három órám van és az kevés, szóval szinte csak magamtól tudok tanulni. Csak az a baj, hogy nem tudom milyen rendszerben. Most kezdtem elkezdeni angol filmek nézését, és könyvek olvasását. Nektek hogyan sikerült sikereket elérni az angol nyelv terén?
2009. jún. 1. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:

Én különtanárhoz jártam, de ha erre nincs lehetőség, akkor jó ötlet a film, a könyv. Hallgass zenét angolul, úgy hogy a szöveget is nézed hozzá! Vegyél egy jó nyelvkönyvet, amiből a nyelvtani szabályokat is jól megtanulhatod! Néhány kérdéssel ezelőtt ajánlottam (többedmagammal) az Oxford Angol Nyelvtant : [link]

Magyarul olvashatod a szabályokat, a nyelvtani magyarázatokat, és utána rengeteg gyakorló feladat is van ahhoz, hogy minden egyes nyelvtant laposan begyakorolj. Sok sikert!

2009. jún. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem lehetetlen és sokan tanulnak így meg angolul, de egy kicsit veszélyes, ugyanis te nem mindig veszed észre a hibáid.

Nyelvsuli, magántanár nem rossz ötlet.

De én is sok szót tanultam dalszövegek fordítgatásával.

Ha van rá lehetőség akkor akár többen is összeülhettek, az esetleges hibák elkerülése végett.

illetve ha az iskola szervez fakultációt vagy valamilyen angolos foglalkozást mindenképp ülj be, rengeteg mindent tanulhatsz.

De az első és legfontosabb a nyelvtanokkal legyél tisztában, mert anélkül nem fog menni. tapasztalat! :))

2009. jún. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél angol nyelvkönyveket, munkafüzeteket megoldókulccsal. Ezekből megtanulhatod a nyelvtant.


A szavakat magolhatod, viszont mindenképp keress hozzá olyan programot, ami fel is olvassa, kiejti neked! Ugyanis ha egyszer rossz kiejtéssel tanulod meg, nehéz jól megtanulni.


Érdemes még sok angol filmet nézni, és ajánlom a CNN- hírcsatornát! azért, mert a bemondók normálisan, érthetően beszélnek, viszont a helyszíni tudósítás során a helyiek beszélnek angolul, így az akcentusokat is tudod gyakorolni. (sokkal jobban érteni fogod ha mondanak valamit)

2009. jún. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Filmek, könyvek. Csak a gimiben tanultam angolt, de 3 év után (abból egy volt, amikor elkezdtem magamtól tanulni, és szinte mindent akkor tanultam)lenyelvvizsgáztam. Ez volt egy éve. Most felsőfokra megyek.A próbateszt alapján meglenne. Ja, meg az angol hangoskönyveket tudom ajánlani!
2009. jún. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Ne haragudj, nem elvenni szeretném a kedved, de nyelvérzék, mindenféleképp kell hozzá. Nekem semmi érzékem sincs hozzá, imádom az angolt, több mint 9 éve tanulom, rengeteg féle módszert kipróbáltam ezidő alatt, (iskola, kurzus, magántanár, film, video, angol hallgatás-elismétlés, stb..).

Az utóbbi 2 évben kurzus, magántanár egyszerre, + otthon napi 4 óra tanulás + CNN agyba főbe, magyar TV-t nem is néztem. Semmi eredmény, így hát kiköltöztem Angliába 1,5 hónapja. Mindent feladtam otthon, pedig nem éltem rosszul, mindenem megvolt. Még itt sincs semmi fejlődés, de ha itt is ráfekszek 8-10 évet, talán menni fog...


Na de azért sok sikert, neked biztos jobban megy, hisz nálam mindenkinek jobban megy...

2010. jún. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!