Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Még egy középfokú vagy inkább...

Még egy középfokú vagy inkább egy felsőfokú?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem németből, és most vasárnap pedig középfokúztam angolból. Ha ez sikerült, akkor ti mit választanátok? Egy angol felsőfokú vagy egy német közép?
2012. jan. 24. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Német közép
2012. jan. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha mind a két nyelvből ilyen jól állsz, én most a Te helyedben a németet választanám. A tudásod még közel sem veszett el, hiszen nemrég érettségiztél belőle.


Ha az elejéről szeretnél újra elsajátítani egy nyelvet, akkor mondanám azt, hogy egy felsőfokúval talán könnyebben boldogulnál.


Biztos jól mutatna az önéletrajzodban 2 középfokú nyelvvizsga (később talán egy emelt is?)! Sok sikert!

2012. jan. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És ha külföldre szeretnék menni, akkor melyik ütőképesebb? Sajnos azt még nem tudom, hogy hova. Vagy Anglia vagy Németo.
2012. jan. 24. 20:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha külföldön szeretnél később dolgozni, akkor mindenképpen az adott ország anyanyelvét kell tudnod. Abból kezdj el fejlődni.


Ha még nem döntötted el, akkor talán az angollal többre mész, hiszen Németországban, Ausztriában is illik beszélni angolul (a folyékony német mellett), ez főleg a vendéglátásban fontos (síparadicsomban recepciósként stb.). De jobb lenne ha már most el lenne döntve.

2012. jan. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!