Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A szóbeli nyelvvizsgánál...

A szóbeli nyelvvizsgánál mennyire kell betartani a megadott időtartamot?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy az önálló témakifejtésnél megadják, hogy 5-8 perc. És ha 4 perc után abbahagyom? Belekérdeznek még? Vagy ha esetleg 8 perc alatt nem is mondtam el mindent, leállítanak? (Na erre mondjuk nem sok esély van, hogy bármiről is 8 percet tudjak beszélni:D)
2012. jan. 23. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:
A szóbeli nyelvvizsgán nem mérnek stopperórával, annyit beszélsz, amennyit kell. Javaslom, hogy beszélj minél többet. Ne monogass olyanokat, hogy "á, én úgysem tudok 8 percet se beszélni semmiről", mivel nem igaz. Én is úgy gondoltam eleinte, hogy "á, ilyen hülyeségről úgysem fogok tudni sokat beszélni", aztán föl se tűnt, hogy már 20 perce beszélek. Csak lazán kell kezelni a dolgot, egy laza beszélgetésnek kell fölfogni, mintha csak magyarul lennél, csak ez könnyebb, mert szinte bármiről beszélhetsz. Az a jobb, ha leállítanak, vagy ha nem állítanak le, akkor is legyél magabiztos, és fejezd be a mondandódat te magad.
2012. jan. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"A szóbeli nyelvvizsgánál mennyire kell betartani a megadott időtartamot?"


A szóbeli nyelvvizsgán az egyetlen döntő szempont, hogy ne izgulj, és akármilyen igénytelen és érdektelen a téma és akármilyen fantáziátlan dolog jut az eszedbe, mondd ki. Folyamatosan beszélj, amennyire lehet.

2012. jan. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:) Hát akkor már csak abban reménykedem, hogy valami egészség-sport-körny.védelem-közlekedés lesz a téma, mert ezeket legalább egy egyszerű mondattal össze lehet fúzni:D
2012. jan. 24. 09:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!