Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Volt valaki mostanában/nem...

Volt valaki mostanában/nem rég eszperantó írásbeli vizsgán?

Figyelt kérdés
Laírnád mi volt benne?a teszt nehéz volt?
2012. jan. 21. 22:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Mint egy angol írásbeli vizsgán, csak eszperantóul. Nekem sikerült, de ha tanulsz, akkor neked is menni fog.
2012. jan. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Mikor voltál?Leírnád mik voltak benne?Levél, fordítás...Én tanulok és mégsem az igazi.Szavakat is annyit tanulok és mégis mindig szótárazok.

A tesztet meg 10-12 hibákkal csinálom....:-(

Nem tudom mit csinálok rosszul.

2012. jan. 21. 22:39
 3/6 anonim ***** válasza:

Tavaly májusban. 50 kérdéses teszt (ami 15 pontot ér), levél (20 pont), fordítás eszperantóra (20 pont), fordítás eszperantóról magyarra (20 pont), szövegértés (25 pont).


Háát, nem tudom, milyenek a tanulási módszereid, én kb minden nap írtam levelet, fordítottam, tesztet is 1-2 naponta, szövegértést is párat egy héten, és ezeket az anyagokat bevittem egy gimis tanáromhoz, akiről tudtam, h tanít eszperantót. Nem tudom tényleg, h h tanulsz, de ezt aktívan kell csinálni és gyakorolni kell sokat-sokat.

2012. jan. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is minden nap csinálok tesztet, fordítok, levélírást nem gondolom nehéznek.Inkább az a bajom ha lefordítok egy mondatban minden szót, nem tudom mégsem értelmes mondatba írni.Meg olyan sok szót tudok és még mindig nem tudokegy csomót....Itthhon megcsinálok 20 p alatt egy tesztet.Órán úgy izgulok hogy 30p sem elég.
2012. jan. 22. 08:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahha... milyen nyelvet tanultál ezelőtt? Sose úgy kell fordítani, h a szavakat lefordítod. Magyarítani kell legtöbb esetben, meg egyszerűbben kell fogalmazni. Nem kell görcsösen ragaszkodni egy mondathoz, az elöljárókat meg okosan kell használni. Mondj példát, h mondjuk mi nem megy, mert nem egészen értem, h hogyan fordítasz, ha szavanként csinálod.
2012. jan. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Németet tanultam.

Elolvasom a mondatot és ami szót nem ismerek belőle azt lefordítom, de összerakva ígysem jön ki belőle értelmes dolog.Megnézem a megoldást és még olyan mondatrész is van benne ami nincs is eredetileg a szövegben.

Amúgy van az a zöld középfokra felkészítő könyv,az abban lévő feladatok nem nehezek.De megnéztem régebbi teszteket és feladatokat.Olyan történelmi szövegek és nehéz tesztek voltak hogy hozzá sem tudtam fogni.

Amúgy köszönöm hogy segítesz és válaszolsz, mert már máskor is írtam ki kérdést és válaszoltak rá.

Amúgy érdemes vmilyen puskát bevinni?És mit?És mikre figyeljek oda írásbelin?Adnál tanácsot köszi előre is!!!!

2012. jan. 22. 20:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!