Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Májusban lesz a szóbeli...

Májusban lesz a szóbeli szakmai nyelvvizsgám. Ti hogyan készülnétek?

Figyelt kérdés

Van most egy szabad hónapom és nem ártana már most elkezdeni tanulni a nyelvvizsgára.

Mivel kezdjem? Tanuljak szavakat, vagy kezdjem el kidolgozni a témaköröket? Ha most tanulok szavakat, azokat nem fogom elfelejteni addigra?


2012. jan. 12. 14:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem 3 hónap kellett, de bőven középfokon beszéltem a nyelvet.


Kezd azzal, hogy megveszed a vizsgafelkészítő könyvet, ezt megrendelheted pl. a nyelvvizsga honlapjáról. Fontos, mert benne vannak a típusfeladatok, témakörök, szókincs, levélminták és még hanganyag is.


Dolgozd ki a könyvet, gyakorold a levélírást, tanuld a szavakat, kifejezéseket, dolgozd ki a témaköröket, gyakorold a képleírást, szituációs gyakorlatokat. Heti 1-2 órában eljárhatnál tanárhoz is, az nem olyan sok pénz, de nagy segítség, mert kijavít ha rosszul mondod és fejleszt ha szükség van rá.


Vicces lenne, ha szűk félév alatt elfelejtenéd a szavakat :D használd őket, gyakorolj, akkor megmaradnak!

2012. jan. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Elfelejtettem talán a legfontosabbat: használd a internetet és olvasgasd a legfrisebb idegen nyelvű híreket, cikkeket a neten, természetesen ami szakmába vág (gazdasági vagy pénzügyi vagy idegenforgalmi...), mert előfordulhat bizony, hogy visszaköszön a nyelvvizsgán... Ha pár szót nem tudsz, ne ijedj meg attól meg lehet érteni a szöveget, ha végképp nem megy, szótárazz! Azzal is tanulsz.


Milyen nyelvvizsga amúgy?

2012. jan. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy ennyi mindent írtál :) BGF üzleti nyelvvizsga, az írásbelin most voltam, remélem sikerült..

Sztem a témakörök kidolgozásával kezdem.

Te milyen nyelvvizsgán voltál? Erről esetleg vannak konkrét tapasztalataid? pl. a kifejtős kérdés tényleg a megadott témakörökből kerül ki?

2012. jan. 13. 11:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én Kitex-et csináltam, mert abban nem volt fordítás...

Szóbelin általános kérdésekkel kezdtünk, pár kérést tettek fel, pl. hobbi, család, iskola, munka...

majd jött a szakmai szituáció, pár percben a vizsgáztatóval, végül a kép, amiről elmondtam mit látok, mihez kapcsolódik, tapasztalat, saját élmény...

kb 20 perc volt.


Én is kidolgoztam a megadott témaköröket, azokat megtanulgattam, a szóbelin meg itt-ott el lehetett sütni pár mondatot belőle. Inkább csak arra jó, hogy összeszedd a gondolataidat a témával kapcsolatban, az ismeretlen szavak, kifejezések, szakszókincs belekerüljön. Nagyon használni nem tudod,mert nem 10-15 betanult mondatot kérnek, hanem bizonyítást, hogy beszéled a nyelvet és van fogalmad a szakmáról.

Ne izgulj, biztos menni fog, rengeteg időd van még :)


Gyakorold a magnót is, bármilyen üzleti szöveg, hanganyag jól jön a gyakorlás alatt!


Sok sikert!

2012. jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!