Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hétfőn dolgozatot írunk...

Hétfőn dolgozatot írunk angolból és nem értem a témakörök lent aki tud legyenszives segíteni?

Figyelt kérdés
1 feladat:first conditional (szabály és hogy mikor alkalmazzuk stb.) 2. Feladat :mikor használjuk a will -t és mikor a present simple 3feladat: present perfect , present simple, past simple, past continuous, present continuous (mikor melyiket használjuk, szabályt és mindent amire szükségem lehet
2012. jan. 11. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:

szia!

first conditional= feltételes mód elsö típusa. pl: feltételes mód első alapesete a következő két tagmondatból áll össze:


if + egyszerű jelen idő és

will / won't + infinitive (to nélküli főnévi igenév).



Az összetett mondaton belül a két tagmondat sorrendje tetszőleges. Csupán egy helyesírási különbségre kell ügyelni. Ha az if-es tagmondat az első, akkor vesszőt teszünk utána, de fordított esetben nincs írásjel az if előtt.

A fetételes módnak ez a változata a jövőre vonatkozik. Azt fejezi ki, hogy milyen feltételnek kell ahhoz teljesülnie, hogy valamilyen esemény bekövetkezzen. Az if kezdetű mellékmondat közli a feltételt, a főmondat tartalmazza a várható következményt.


Pl. If I make a promise, I will keep it. Ha megígértem, be is tartom.

If anyone corrects your pronunciation, you have to thank him for it. Ha bárki kijavítja a kiejtésedet, meg kell köszönnöd neki azt.

I'll come here tomorrow unless it rains. El fogok jönni holnap, hacsak nem esik az eső.

If I am ill, he calls a doctor. Ha beteg vagyok, orvost hív.

I'll buy this coat if I have more money. Megveszem ezt a kabátot, ha több pénzem lesz.



2. will-t akkor használjuk ha kifejezetten a távolabbi jövöre akarunk utalni, I will go to the cinema next week.=jövö héten moziba megyek majd. a present simple-t pedig, ha a közelebbi jövöre, ami még majdnem a jelen: I cut my hair in an hour= levágom a hajam 1 óra múlva.


3. Present perfect: a múltban történt de hatással van a jelenre pl: I have made a sandwich= csináltam 1 szendvicset; már megcsináltam mondjuk félórája de még mindig itt van a tányéron.

alany,have\has,ige 3. alak, határozók.


Present simple: egyszerü jelen, általános szokásos cselekvések kifejezésére használjuk, pl I always drink a tea every afternoon- minden délután iszok 1 teát.

alany,ige 1. alak, határozók. kérdésnél\tagadásnál: segédige do\does.


past simple,egyszerü múlt: múltban történt egyszerü kifejezések, pl I saw a cloud on the sky= láttam egy felhöt az égen.

alany,ige 2.alak, határozók. kérdésnél\tagadásnál segédige: did.


past cont., folyamatos múlt: a múltban történt folyamatos cselekvések kifejezésére használjuk. I was sleeping yesterday=tegnap aludtam.

alany,was\were, ige inges alakja, határozók.


present cont.,folyamatos jelen: a jelenben történö folyamatos cselekvések kifejezésére szolgál, éppen vasalok= I am ironing just now.

alany,be megfelelö alakja, ige inges alakja.


remélem segített!

2012. jan. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
koszi sokat segitettel, de mi az a infinitive?
2012. jan. 11. 21:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Az infinitive az igék "alap" alakja (amelyek a szótárban is szerepelnek) - nincs sem idejük, sem számuk, sem személyük. Pl. to be, to do, to have, to go, to write, to sing, to sleep, to study...
2012. jan. 12. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!