Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő kell az angol...

Mennyi idő kell az angol nyelvhez, hogy legalább annyira megtudjam tanulni, hogy ne vesszek el ha kimegyek külföldre?

Figyelt kérdés
Saját magam szeretnék nekiállni könyvből és cd-ről. Mennyire nehéz nyelv? Érdemes nekiállnom vagy inkább a tanfolyamot ajánlanátok?
2009. máj. 25. 08:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen intenzíven tanulod. Ha tudod, hogy könnyen "ellazsálod", akkor menj tanfolyamra. Ha egyedül is szorgalmas vagy, akkor fölösleges pénzkidobás a tanfolyam. Én 10 éve tanulok angolt, angol speces középsuliba jártam, most meg egyetemen tanulom.
2009. máj. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az angol tipikusan az a nyelv, melyet könnyű elkezdeni, de nehéz folytatni. Könnyű elérni arra a szintre 2-3 hónap alatt, hogy egyszerű tőmondatokat mondj. Az angol másik sajátossága, hogy könnyebb írni/olvasni, mint beszélni és érteni. Amikor már jól megértesz egyszerű írott szövegeket, még mindig alig fogod érteni, ha ugyanazt szóban hallod. A kiejtés különösen nehéz, 15 magánghangzó van.
2009. máj. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én csak a gimiben tanultam, de eléggé fanatikus vagyok (az a célom, hogy anyanyelvi szinten tudjam), ezért a tanult alapok után könnyen fejlesztettem magam. Szinte a szótárral feküdtem és keltem, most már vagyok olyan szinten, hogy minden nehézség nélkül kb. 95%-ban megértem a filmeket, könyveket. Van olyan ismerősöm, aki 9 évig tanult, és egy mondatot nem ért meg. Csak azt akarom ezzel, hogy nem az idő számít, hanem a lelkesedés és az intenzitás. Az alapok elsajátításához célszerű segítséget kérni, a kiejtés miatt főleg. Ha megtanulod a fonetikát, és a nyelvtan alapjait, akkor egyedül is menni fog! (19)
2009. máj. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!