Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Megnézek először angol nyelven...

Megnézek először angol nyelven (felirat nélkül) egy filmet, utána pedig magyar szinkronnal, jó így?

Figyelt kérdés
Elkezdtem nézni egy sorozatot, de annyira megtetszett, hogy közbe magyarul is szeretném nézni. Felirattal nem jó nézni mivel gyorsan beszélnek benne és sokszor meg kell állni, ill. úgy nem is tudok annyira a angol szövegre koncentrálni. Az érdekelne, hogy így sem fog elmaradni a kívánt hatás?
2011. dec. 29. 09:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Én csináltam már így. Az a lényeg, hogy ha angolul nézed, akkor a lényeg maradjon meg. Nem kell minden egyes szót értened. Később magyarul le tudod ellenőrizni, hogy tényleg jól megértetted-e a rész lényegét. Egyébként ez szerintem akkor fejleszti a nyelvtudásodat, ha gyakran ismételnek benne szavakat,kifejezéseket.
2011. dec. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nem
2011. dec. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Abszolút nem! Mert a szinkronos filmekben 50-60%-ban nem is azt mondják amit angolul, szerintem ha angolul akarsz tanulni, akkor tartsd magad távol a szinkronos filmektől.
2012. jún. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!