Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy van Magyarul? Ezen múlik...

Hogy van Magyarul? Ezen múlik az évvégi 4es jegyem.

Figyelt kérdés
Ich lebte vier Jahre in Bern.Das war eine schöne Zeit - man musste nicht so viel lernen wie in Ungarn.Anfangs war es ziemlich schwer, denn die Schüler sprachen untereinander Berndütsch.Der Unterricht lief zum Glück auf Hochdeutsch.Es gibt sechs Noten in der Schweiz.Sechs ist die beste Note und es gibt auch Halbnoten: fünfeinhalb zum Beispiel kann auch im Zeugnis stehen.Wir hatten 30 Stunden pro Woche.
2009. máj. 20. 21:33
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

START 1. kötet 154.oldal. Kedden felelek belőle.

Aki csak mondatokat fordítana azt is megköszönném.

2009. máj. 20. 21:35
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
4 évig éltem Bernben.Az egy nagyon szép időszak volt-nem kellett olyan sokat tanulni mint Magyarországon.Kezdetben elég nehéz volt,mert a diákok egymás közt az ő berni (szleng) nyelvüket beszélték.Az oktatás szerncsére hivatalos német(általánosan használt) nyelven folyt.Svájcban 6 jegy van.A 6 a legjobb jegy és féljegyek is vannak.pl.5,5 is állhat az ellenőrzőben.30 óránk volt hetente.
2009. máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%
4 evig Bernben eltem. Szep idoszak volt - nem kellett olyan sokat tanulni, mint Magyarorszagon. Kezdetben eleg nehez volt, hiszen a tanulok egymas kozott Berndutscht* beszelnek. Az oktatas szerencsere Hochdeutsch** nyelven ment. 6 jegy van Svajcban. 6-os a legjobb jegy, es fel jegyek is vannak. Peldaul 5 es fel is allhat a bizonyitvanyban. 30 orank volt egy heten.
2009. máj. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

* berndutsch = bernben beszelt, szlenges nemet

** hochdeutsch = a hivatalos, irodalmi nemet nyelv


Ezekre nem tudok magyar szot, hatha valaki tud majd segiteni.

2009. máj. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
nah majdnem 100%ig ugyanazt írtuk.)))igen egyébként a Hochdeutsch-t meg a Berndütsch-t nehéz lefordítani de kb.az a különbség amit írtam.-1.válaszoló
2009. máj. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

4 évet éltem Bernben. Szép időszak volt - nem kellett olyan sokat tanulni, mint Magyarországon. Kezdetben kicsit nehéz volt, mert a diákok egymásközt "bern-i németet" (nem tudom jobban mondani:)) beszélnek. Szerencsére az órák irodalmi német nyelven folytak. 6 féle jegyet adnak Svájcban. A 6os a legjobb jegy és féljegyeket is adnak: pl. 5-és-fél is állhat a bizonyítványban. 30 óránk volt hetente.


remélem segítettem és jó lesz:P

2009. máj. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Négy évet éltem Bernben. Szép időszak volt- nem kellett annyit tanulni, mint Magyarországon. Kezdetben nehéz volt, mert a diákok a svájci németet beszélték egymás közt. Az oktatás szerencsére irodalmi német nyelven folyt. 6 osztályzat van Svájcban. A 6-os a legjobb, és féljegyek is vannak, például 5 és feles is állhat a bizonyítványban. 30 óránk volt hetente.
2009. máj. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Négy évet éltem Bern-ben. Szép idők voltak- nem kellett olyan sokat tanulni, mint Magyarországon. Kezdetben meglehetősen nehéz volt, mivel a tanulók egymás között "berni német nyelvjárásban" (talán, ez nem biztos) beszéltek.

Az oktatás szerencsére az irodalmi német nyelven folyt.

6-os tanuló voltam Svájcban. A haton a legjobb jegy és .......: .........

30 óránk volt egy héten.



Bocs, ennyi. Már vagy 7 éve egy szót sem beszéltem németül. :S Remélem nem nagyon gáz a fordításom.

2009. máj. 20. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek hálám üldözni fog titeket:)

Így már könnyebben bebírom magolni.

A tanár 5 leckével fentebbi anyagból feleltet,így sok olyan szó volt amit eddig nem tudtam.

2009. máj. 20. 21:59
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert!!!1.válaszoló
2009. máj. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!