Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A középfokú nyelvvizsgához...

A középfokú nyelvvizsgához mennyire kell jó fül a magnóhoz?

Figyelt kérdés
2011. nov. 30. 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a BME-n nyelvvizsgáztam ott fenn vannak visszamenőleg feladatok/mp3 fájlok is abból rájöhetsz konkrétan milyen.

De szerintem két típus van (lévén, hogy 2 szöveg van) az egyik nekem 100%-os lett, viszont a másik szövegből 1-2 dolgot vettem ki :D az nekem "kínai" volt xD Szerintem az egyik nehéz- kb mintha egy eredeti angol mondaná, a másik viszont könnyű.

2011. nov. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

K.rvára!


Én egy évig néztem filmeket angolul és magyar felirattal, emellett CNN-t is napi egy órát és így lett a magnóhallgatásom a nyelvvizsgán 20 elérhető pontból 15.

Előző évben 6 pontom volt...

Persze a szövegtől is függ, h mennyire nehéz. A 20 pontot két szövegből lehet összehozni 10-10 ponttal, az első szöveg fullra könnyű volt, csak karikázni kellett, a második se volt sokkal nehezebb, de azért abban jobban hadartak.

2011. nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem csak azon múlik. Én nyelvvizsga előtt egy-két hétig megnéztem néhány kedvenc filmem angolul, igyekeztem figyelni a szövegre, illetve a suliban csináltunk pár feladatot, mert az osztályból többen is egyszerre nyelvvizsgáztunk, és ennyi felkészüléssel 100%-os lett, ez sikerült a legjobban.


Olyan trükkök vannak, hogy például először olvasd el a feladatokat. Akkor már nagyjából lesz egy képed, miről fog szólni, és úgy könnyebb megérteni. Ha van karikázós feladat, akkor olvasd el a lehetséges válaszokat is és fülelj, melyiket hallod. Ha pl. van egy olyan kérdés, hogy hova utazott nyaralni x, és a három felsorolt lehetőségből csak az egyiket hallod a szövegben, akkor szövegkörnyezet nélkül is feltételezhető, hogy az lesz a válasz. Kiegészítős feladatnál is amennyire lehet, próbáld memorizálni még hallgatás előtt a kiegészítendő mondatokat, mert kb. azokat fogod hallani, és ha tudod, mire figyelj, akkor az első jellegzetes szónál tudni fogod, mire figyelj, és úgy sokkal könnyebb megtalálni a hiányzó elemet.

Én azt hiszem, kb ezeket alkalmaztam, de biztos van még más is. Csinálj példafeladatokat, azokon be lehet gyakorolni, milyen módszer a leghatékonyabb neked.

2011. nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!