Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ez elég egy középfokú szinthez...

Ez elég egy középfokú szinthez angolból?

Figyelt kérdés
Nekem szakmai nyelvvizsga kell,de a suli szintfelmérőn még csak középhaladó voltam(sima angol),de csak nyelvtanilag, sókincsileg nem sokat tudok.Úgy tervezem, hogy kb. 1 év alatt szeretném a headway első 3-4 nyelvtani összefoglalójában lévő szavakat+az olvasmányokban lévő szavakat+(to, ing inf.igéket, rendhagyókat) megtanulni.Szerintetek ez elég ahhoz, hogy el tudjam kezdeni a szakmai angolt?Mármint ennyi szókincs már eléri a középfokot?
2011. nov. 24. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem idegenforgalmi szakmai angol nyelvvizsgám van, ezt azért mondom el, mert pl a pénzügyi vagy közgazdasági nehezebb lehet (bár aki ezt tanulja, annak talán könnyű :))


Na szóval, én már az általánosban elkezdtem angolt tanulni a német nyelv mellett, 3-4 igeidőt tudtunk megtanulni és néhány szót, kifejezést.

Középiskolában nem volt módom angolt tanulni, a német volt a választott nyelvem, ebből is érettségiztem.

Felvettek a fősulira, turizmus szakon követelmény a 2 szakmai középfokú nyelvvizsga (vagy 1 szakmai közép - 1 sima felső).. na ez volt a mese része :)


Németből 3 hónap alatt, magántanárral (heti 2x2), sok magnós feladat, tv, olvasás mellett elsőre meglett a vizsga.


Angolból beiratkoztam egy intenzív nyári tanfolyamra, alapszintről eljutottunk 4 hét (5x5 óra) a középfok küszöbéig kb. A nyelvtanon volt a hangsúly, emellé szavakat is tanultunk, /sárga Headway ha jól emlékszem/


Ezután ismét magántanárhoz mentem és vele is heti 2x2 órában készültem, magnóztunk, beszélgettünk, otthon zenét hallgattam, filmet néztem, olvasgattam.. a vizsgán elég neház feladatlapokat kaptam, nem feküdt a téma, így csak harmadszorra mentem át, de a lényeg, hogy meglett. :P



Ajánlom, hogy nézz körbe nyelvvizsga ügyben, mikor, hol, milyet, mennyiért tudsz tenni. www.nyak.hu

Ha sikerült kiválasztani a megfelelőt (egynyelvű vagy kétnyelvű) és fekszenek a típusfeladatok is, rendeld meg a hozzá íródott felkészítőkönyvet, s abból készülj a vizsgára. Akkor menni fog!

Abból elsajátítod a szókincset, gyakorolod a levélírást, a cd-n pedig szakmai szövegek lesznek.

Plusz gyakorlásnak tökéletes a szakmai cikkek olvasása (magyar nyelven is, ha még nem vagy jártas a szakmában), zenehallgatás, tv/film, olvass bármit, új szavakat mindig tanul az ember, levelezéshez pedig keress partnert. sharedtalk, interpals...


Sok sikert! :)

2011. nov. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A középhaladó az kb. a középfok fele. Középfokhoz kb. 5000-es szókincs kell és a teljes nyelvtan ismerete (nem tudományos szinten, csak nagy vonalakban). Onnan tudod, hogy középfokon vagy, ha nem okoz nehézséget egy napilap híreinek elolvasása, bár mondjuk az angol költészetet vagy szépirodalmat eredetiben még nem tudod felhőtlenül élvezni. Nem ismerem az említett tankönyvet, de nyilván meg tudod számolni a szavakat. Ha van ott 2-3 ezer szó, az feltehetően elég. A szakmai nyelvvizsgához persze elsősorban a szakszókincsre kell rágyúrni ezen felül.
2011. nov. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!