Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tud közületek valaki egy...

Tud közületek valaki egy nyelviskolát? Mert tolmács szeretnék lenni.

Figyelt kérdés
17 éves leszek.Idáig csak tengődtem suliról sulira, mert nem tudtam mit akarok csinálni.De mostmár rájöttem, hogy mit szeretnék.Az idegen nyelvekbe van nekem tehetségem.
2009. máj. 6. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%

www.google.com


beírod, hogy "nyelviskola" aztán válogatsz.

2009. máj. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolónak: Hagyd már ezt a google-zést!!!!!

Minden 3. kérdésnél ezt írják(gondolom te is) válaszra.

Igen, valóban nagyon sok információ van ott, de a google ad személyes véleményt, tapasztalatot, tanácsot?????????????

Bizonyára ismeri a kérdező is a google-t, és gondolom, hogy ott is megnézte már, de szeretne talán emberekkel is kommunikálni erről.

Nem gondolod??

2009. máj. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten keresel nyelviskolát? Vagy vidéken? Melyik városban? Így többet tudnék segíteni. Melyik idegen nyelvre gondolsz?
2009. máj. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ahhoz, hogy tolmács légy diploma kell a nyelvből, nem elég a nyelvvizsga (a felsőfokú sem)

Tehát valamelyik egyetemre kell jelentkezned.

2009. máj. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát őőő...Tulajdonképp Budapest és Komárom-Esztergom megye környéke felelne meg nekem.
2009. máj. 7. 13:55
 6/13 A kérdező kommentje:
Bánom is én, ha kell akkor lemegyek egyetemre is akkor.
2009. máj. 7. 13:56
 7/13 A kérdező kommentje:
Ja az egyes számú válaszolónak.Igen ismerem a google-t.De amikor keresek valamit van amikor nem is a lényeget adja ki amit meg szeretnék keresni...
2009. máj. 7. 13:58
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul keresed :P nyelviskola.lap

Budapesten egy csomó van, írd be hogy hanyadik kerület.. Kom-Esztergom megyében is találsz bőven.

Ha megvan a szimpatikus (ár, időpont, helyszín), úgy már könnyebb megkérdezni itt a fórumon, ki mit tud róla, tapasztalatok, vélemények. Én is tettem már fel ilyen kérdést, és így segítettek mások. :)

Ha tolmács akarsz lenni, mindenképp egyetemet kell végezned, nyelvszakot, és utána szakosodni tolmácsnak.

2009. dec. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is tolmácsnak, illetve műfordítónak tanulok, egyetemen. Igaza van az egyik előző válaszolónak: diploma kell hozzá. Méghozzá nem is elég a 3 év, hanem az MA kell, ami 5 év. Nem tudom, milyen nyelvből szeretnél, és milyen szinten állsz, de a felvételihez egy nagyon jó emelt szintű érettségi kell az adott nyelvből. Úgyhogy ha a sulitokban nincs az adott nyelvből fakt, akkor járj el különtanárhoz. Illetve vannak könyvek, amikben példafeladatok vannak emelt érettségire. (Nem olcsó, de megéri). Sok szerencsét!
2009. dec. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
ANGLISZTIKA SZAKRA KELL MENNED!
2009. dec. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!