Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A japánt mennyi idő alatt...

A japánt mennyi idő alatt lehet elsajátítani, mondjuk egy középfokig?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 25. 10:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Én középiskolában tanulom főnyelvként, és biztosan álithatom hogy nem könnyő. 2 éve tanulom és a 4(jonkyuu) szintet rakom le, ez egy elég vastag könyv volt, tele kacifántos nyelvtanokkal. És még csak most jön a neheze, a következő köny végére fogom tenni a sankjuu-t(3-as szint) ami kb a középfok, és sokan mondják hogy csak most indul be a neheze. Könnyű a hiraganát meg a katakanát megtanulni, de az az ezerféle ragozás, tegezés stb... Senki se mondja azt hogy könnyű, főleg ha online tanulja..
2009. szept. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

09-08 23:38


melyik középiskolába tanítanak japánt? :OOO

2009. szept. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Hunfalvy Jánosba budapeten
2009. szept. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Egyetértek, hogy nem egyszerű nyelv, bár a ragozásokon viszonylag hamar végig lehet futni, inkább az a nehéz, hogy eldöntsd mikor melyik udvariassági szinten beszélsz.

Viszont én javaslom nem feladni az online tanulóknak, én 2 éve kezdtem el online a japánt (japanpelcek-ről), egyetlen egy tankönyvem volt ezen kívül (Kiss Sándorné Székely Ilona : Japán nyelvtani összefoglaló) és idén tettem 3kyuu-t. :))

Eredményt csak márciusban kapok, de szerintem átmentem.

2009. dec. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

08:41-es.

Szeptembertől én is oda megyek tanulni, köszi a szép kilátásokat:DDD

2010. júl. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!