Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan kell autodidakta módon...

Hogyan kell autodidakta módon tanulni?

Figyelt kérdés

Ne értsétek félre a kérdést, tudom hogy mit jelent a szó, de aki tanult így nyelvet az légyszíves írja el hogyan csinálta.:D


Én oroszt szeretnék így tanulni.:)


2009. ápr. 24. 15:00
 1/5 A kérdező kommentje:
javítás: Írja le hogyan csinálta!:D
2009. ápr. 24. 15:00
 2/5 anonim ***** válasza:
56%

En olaszt es portugalt tanultam autodidaktakent (egyedul, egyenkent 1 ev alatt leraktam a kozepfokut beloluk).


Eloszor is vettem 1 jo tankonyvet es melle munkafuzetet (elotte utananeztem neten a lehetosegeknek, velemenyt kertem forumokon, igy valasztottam). Vettem tovabba egy olyan leiro nyelvtankonyvet, ami magyar nyelvu, es sok peldamondat van benne magyarazatokkal.


Aztan beirtam a google-ba, hogy "free italian online" - az italiant termeszetesen neked a russian-nal kell helyettesitened. A talalatok kozott valogatva, eleg jo honlapokat talaltam, amik ingyenes leckeket, hanganyagokat tartalmaztak - igaz, angolul, de ez nem volt baj, mert tudtam angolul is, es nekem konnyebb angolbol tanulni idegen nyelvet, mint magyarbol.


Zeneket, filmeket toltottem le ezen a nyelven, mar kezdo szinten is szepirodalmat olvastam eredetiben, eleinte folyton szotarazgattam, de megerte.

2009. ápr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%
Oroszból teljesen kezdőknek van a Sag za sagom című könyv egy 60 perces kazettával és magyar nyelvű magyarázatokkal. Egy másik könyv a Kljucs, annak a munkafüzetében vannak a magyarázatok, de nincs hozzá kazetta, anélkül pedig lehetetlen a kiejtést megtanulni. www.orosz-szotar.hu és www.orosztanulas.lap.hu
2009. ápr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A kljucs nem hiszem hogy egy kezdőnek megfelelő lenne, elég nehéz a vége ahhoz, de a Ruszkij Dá című könyv az nagyon jó kezdődnek főleg, mindent nagyon jól elmagyaráz, aztán jöhet a kljucs.
2009. ápr. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szinteket kell teljesíteni.
2013. jan. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!