Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A Leövey nemzetiségin milyen...

A Leövey nemzetiségin milyen tantárgyakat tanultok németül?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek erről az osztályról?

Milyenek a német órák?

(Mikor tettétek le a felsőfokút?)(aki letette már)

Nehéz volt az első évben?


2011. aug. 21. 10:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Melyik város?
2011. aug. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pécs
2011. aug. 21. 11:21
 3/8 anonim ***** válasza:

Akkor az Leőwey. Leövey az Pesten van.


A német külön van bontva nyelvtanra és irodalomra. Német irodalomból elég sok a német nyelvű kötelező olvasmány, meg vannak olyan n. irodalom tanárok, akik nem is beszélnek magyarul. Nyelvtanon meg ugye nyelvtani szabályok.


Lesz olyan tantárgy, hogy nemzetiségismeret, ez is németül van, és a magyarországi németek kultúrája a fő téma.


Ezenkívül nekünk német nyelven volt a biológia.

2011. aug. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
kösszi
2011. aug. 21. 12:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Várok még válaszokat!
2011. aug. 21. 15:55
 6/8 anonim ***** válasza:

Oda jártam, idén végeztem :) az előző válaszát kiegészíteném azzal, hogy a töri és a föci kötelező jelleggel németül van, ezeken felül pedig lehet választani, hogy bioszt és/vagy matekot akarsz e németül. Ez nem kötelező, azonban ha matekból nem németül érettségizel , akkor választanod kell egy tárgyat, ami németül van és érettségizel belőle. Legtöbben föcit vagy népismeretet választják.

Az első év a legnehezebb, mert a többiekkel ellentétben nem csak az új közegbe kell beleszoknod, hanem hogy idegen nyelven vannak a tárgyak. Több órád van , mint általános tagozaton, hiszen van 3 német irodalom, 2 német nyelvtan 1 népismeret plusz 4 másik nyelvóra.

Előre szólok, hogy a német matek tanár pocsék, semmit nem tanít és alig születtek jó jegyek, ha egy mód van rá inkább válassz pl föcit érettséginek. Ezt le tudod tenni már 11-ben, mert akkor indítanak egy egy éves előkészítőt.


A felsőfokút meg ne vedd komolyan, kicsit túloznak ám a leírásban. Egy részt csak akkor válaszd ezt a szakot, ha qrva jól tudsz németül, mert ott nem tanítanak meg rá, már ismerned kell a nyelvet. Másrészt nem mindenkinek lesz meg ám az a felsőfok, sőt soknak még a középfok sem, pont azoknak akik a legjobb alapokkal mentek. 12-ben van lehetőség úgymond ingyen nyelvvizsgázni, ez az ún. DSD. Ez egy Némtországban elfogadott nyelvvizsga, nekem 5000 pénzembe került honosíttatni. Itt 4 részt kell teljesítened közép-vagy felsőfokra. Szövegértés, hallott szövegértés, esszé írás (megadott téma szerint, 4-5 oldal, nálunk a németek lakhatási szokásairól volt szó), szóbeli ( egy általad összeállított project illetve egy ott helyben adott random téma pl erőszak a médiában). Felsőfokot kapsz, ha maximum 1 rész legalább középfokú szintre sikerült a többi meg persze felsőre. Nem kapsz semmit, ha csak egy részed nem sikerült még középre sem. Idén sokaknak nem lett semmi, mert 2 értelmű esszé témát adtak és ott nem érték el az alsó határt, a poén pedig az, hogy a többi rész meg felsőfokra sikerült nekik.


A tagozat alapötlete nagyon jó, a tanárokkal szemben viszont vannak fenntartásaim némelyik alig tud németül, más meg nem képes leadni az anyagot időre, a diákok nem tudtak leérettségizni. Ezen felül rengeteg pluszprogramon kell kötelező jelleggel részt venni, én ezek nagy részét élveztem, pl svábbál. Sok múlik azon, hogy milyen tanárt kapsz, mint az előbb említettem vannak idióták, de azért vannak nagyon jók is.

Első évben napi 2-3 órát kell csak a némettel foglalkoznod, de ez később csak könnyebb lesz, ha az elsőn túl vagy a többi gyerekjáték. Sokan kibuknak egyébként, mert nem bírják. Az a hibája a tagozatnak, hogy fűt fát felesznek, aztán a gyerek nem is beszéli a nyelvet. Erre én vagyok az élő bizonyíték.

Első 2 évben német irodalmon az alap, közhelyes témákat veszítek, mint család, vagy egészség (csak részletesen), utána jön be az igazi irodalom, verselemzés németül meg hasonlók, de egyébként ez nem nehéz, én szerettem. Német nyelvtan meg talán a legkönnyebb, ott nem kell vagy csak nagyon keveset szavakat magolni. A töri a legnehezebb. Szakszavak meg minden szär, hát... na most ennyi jutott eszembe, bármi kell írjál privit.

2011. aug. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valóban, németül van még a történelem és a földrajz, utóbbi csak két évig, erről én teljesen megfeledkeztem.
2011. aug. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És van médiaismeret is. Van abból is kötelező olvasmány.
2011. aug. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!