Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen esélyem van origó...

Milyen esélyem van origó nyelvvizsgán az írásbelin, ha a nyelvtan a gyengém (erősen), de tudok mindenről beszélni, nincs olyan, hogy elakadok, max 10mpre?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 13:56
 1/4 A kérdező kommentje:
alapfokú német.hiába tanulom a nyelvtant,1szerűen enm tudom alkalmazni...-.-
2011. aug. 16. 13:58
 2/4 anonim ***** válasza:

az origo a nyelvtanra megy rá nagyon erősen, ha tényleg nagyon gyenge vagy belőle akkor válaszd az ECL-t a TELC-et stb

a fentiek alapján az origo csak pénzkidobás lenne

2011. aug. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát én úgy tudom h az ECLn tényleg nincs nyelvtan,de a TElcen van...Origón elvileg nuku.csak levélírás,olvasott szövegértés,és még 1 kisebb szöveg értése:erre a 3ra van 60 perc.a kérdést arra tettem fel h ezeken belül mennyire figyelnek a nyelvtanra?

valamint én 1ik nap csináltam 1 minta feladatot.A megoldó külcsba az volt a válasz h"kérdezd meg a szomszédokat nem e tudják ki volt az elkövető"Én azt írtam,hogy" kérdezd meg a szomszédod nem e látták ki az elkövető"Ezt elfogadnák,vagy ennyire nem szigorúak?mert a 2 válasz lényegében ugyan az...

2011. aug. 16. 16:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy a TELC-en nincs nyelvtan csak annyit, hogy ha gyengébb vagy nyelvtanból akkor az origó f-es. /felejtős/

a TELC-en sem kell beleszakadni a nyelvtanba szóval az ECL mellett még ez is simán bevállalható minimális nyelvtannal.

Mindkettőnél inkább kommunikáció /írás, szövegértés és szóbeli kifejezőkészségre mennek rá/


A példára amit írtál.... igen nagyon komolyan veszik az origo nyelvvizsgán a nyelvtant, igen pontlevonás és igen szőrös szívűek.

Ott nem úgy osztályoznak, mint a gimibe, hogy petike jó tanuló, de nem megy az a fránya kémia, nem baj adjunk neki egy négyest.

Ott senkit nem érdekel, hogy megtanultad-e az anyagot vagy nem, két dolog érdekli őket, az adott feladatot meg tudod-e oldani pontosan /nem saját elképzelés szerint, hanem úgy ahogy ők elvárják/ a másik ami érdekli őket a pénz.

Hidd el, ha nem jó a nyelvtanod az origo nem a te játszótered.

Én elég jó vagyok nyelvtanból, de a nyelvtanteszten nekem is volt pár amin komolyan el kellett gondolkoznom.

Nem a mintatesztekből indulj ki azok elég könnyűen.

És félre ne értsd nem bántó szándékkal írtam, csak ez a realitás.

Egyébként az origo nyelvvizsga nem is piacképes.

Egy felsőfokú szóbelit középfokú nyelvtudással meg lehet csinálni, az írásbelit nem.

2011. aug. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!