Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az érettségi milyen szintű...

Az érettségi milyen szintű nyelvvizsgát ad?

Figyelt kérdés

Olvastam olyat,hogy 1 diplomához legalább ''államilag elismert (vagy azzal egyenértékű) legalább kettő középfokú C típusú szaknyelvi vizsga szükséges, melyek közül az egyik helyett felsőfokú C típusú általános nyelvvizsga, illetve ezekkel egyenértékű érettségi bizonyítvány, illetve oklevél beszámítható.''

Most akkor ha pl én németből középfokon érettségizek és diploma előtt lerakom a felső fokú németet az nem elég?És az hogy szaknyelv mit takar?Olyat is olvastam,hogy akkor elég 1 ből,de az szaknyelv legyen...


2011. aug. 15. 22:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha felsőfokon bizonyos százalék felett teljesítesz (vagy 80 vagy 90% fellett) akkor b2-es nyelvizsgát kapsz (ami a középfok)
2011. aug. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Emelt szintű éretségin-t akartam írni felsőfok helyett...
2011. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

szaknyelvet úgy tudom gazdasági, idegenforgalmi szakon kérnek. ( ezeken 100%)

de ha ilyen szakra jársz, ott fogsz tanulni szaknyelvet

2011. aug. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom 60% felett már középfokot ér az érettségi.

A szaknyelv pedig, szerintem legalább is, minden egyetemnél más, hiszen az kimeneteli követelmény. Szakmai nyelvvizsga gyakorlatilag. De azért várd meg más véleményét is, hátha valamit rosszul tudok.

2011. aug. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a középszintű érettségit nem számítják be a diplomához. Milyen szaknál olvastad egyébként?

ha leteszed maajd a német felsőt, akkor is kell mellé egy középfokú szaknyelvi

2011. aug. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*ja és a másiknak vmi másik nyelvből értelemszerűen...
2011. aug. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Emelt szinten, ha eléred a 60 %-ot akkor kapsz egy államilag elfogadott középfokú nyelvvizsgát. De a szaknyelv az más, pl van olyan ,hogy orvosi szaknyelv meg hasonlók, ezeket nem tudod mivel helyettesíteni...
2011. aug. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nemzetközi gazdálkodá-ra gondoltam,aztán pedig valamerre szakosodok....
2011. aug. 16. 08:02
 9/10 A kérdező kommentje:
Másik nyelvet nem nagyon van kedvem tanulni,szeretem a németet,de ha már kell egy másik nyelv,akkor szerintem az olasz lesz :).
2011. aug. 16. 08:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Az érettségi semmi olyan nyelvvizsgát nem ad, amit nemzetközi gazdálkodáson elfogadnak. Oda ha jól tévedek két szakmai középfok kell vagy egy szakmai középfok és egy általános felsőfok. Ne félj, a szakmai nyelvvizsga is csak szókincs, ha tudod a nyelvet nem lesz gond.
2011. aug. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!