Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga felülvizsgálati...

Nyelvvizsga felülvizsgálati kérelmének indoklásához mit érdemes írni?

Figyelt kérdés
Sajnos a labor nem sikerült, még nem néztem meg a dolgozatom.
2011. júl. 4. 23:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Hány pont hiányzik?
2011. júl. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy miatt érzed úgy, hogy felül kellene vizsgálnia dolgzatod.

A felülvizsgálat nem azt jelenti, hogy megkéred őket adjnak mármég néhány pontot, mert neked már nem sok hiányzik, hanem arról szól, hogy szerinted nem javították, valami külső zavaró tényező miattnem tudtad jobban megoldani a feladatot. PL. zajos terem, recsegő hanghordozó, hisztiző padtárs, stb.

Csak te tudod, mik voltak azok a körülmények, amiket megemlíthetnél, hogy e miatt nem tudtad jobban a feladatot.

2011. júl. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, sajnos még 3 pont hiányozik,5-öt kaptam, de teljesen megdöbbentem, amikor megkaptam az eredményt. Mindenre írtam választ, az első kérdést a többiekkel egyeztettük is, ami 3 pont volt, és legtöbben ua-t írtuk. Vhogy nem értem, hogy a többi 8 kérdésből csak 2 pontot gyűjtöttem volna össze?! Továbbá azért is furcsa, mert az írásbelim elsőre 78%, a szóbelim, maga a beszélgetés 76% lett. Persze, ez nem jelent sok mindent ebben az esetben.
2011. júl. 5. 10:36
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát egy próbát megér, de ne fűzz sok reményt hozzá. Én vizsgáztatok az egyik nyelvvizsgaközpontban, (nem nevezném meg, hogy melyikben) és mi párokban javítunk mindent. Azaz 2 pontozótanár is végignéz mindent, és aztán összefésüljük, hogy minden stimmel-e. Innentől kezdve elég kicsi a hibalehetőség, nem igazán lehet erről az oldalról belekötni, nem hagyunk támadási felületet.

Én kérdeztem, hogy hány pont hiányzik, a 3 amúgy is elég sok, még 1-2 ponttal esetleg. De akkor is csak olyan indokkal írhatsz fellebbezést, ami sértette a vizsgázói oldalt, tehát a vizsga menetében, a körülményeiben van valami kifogásolnivalód, vagy történt a vizsga során valami szabálytalanság.

A szerintem nekem több pont járna indok nem működik sajnos, hidd el.

2011. júl. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, azért ma feladom a felülvizsgálatot, természetesen technikai okokra hivatkozva. Azt nem igazán akartam beleírni, hogy a két felügyelő ott dumált mellettem, nem tudom, hogy mennek ott a dolgok.

Csak - többek között, azért is megdöbbentem ezen az 5 ponton, mert gyakorlásnál, 8-10-et mindig elértem.

Én is nagyon kevés esélyt látok, hogy sikerülne. De sajnos akárhogy is erőlködök, és mérgelődök, kénytelen leszek beletörődni.

Még egyszer köszönöm!

2011. júl. 6. 11:27
 6/9 anonim ***** válasza:

Az viszont, hogy a 2 felügyelő ott dumált melletted, és ezzel ugyebár zavart, nagyon jó fellebbezési indok.

Ha ez ügyben igazat adnak neked, akkor viszont nem az lesz, hogy megadják a hiányzó pontokat, hanem adnak neked egy ingyenes ismétlési lehetőséget a magnó feladaton.

2011. júl. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Megadták végülis a hiányzó pontot?

Nekem 59 % lett :(

2012. jan. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Sajnos nekem is 3 pont hiányzik a szóbeliből? A magnóteszt meglett szerencsére, csak a pontok összege nem elég ;(

A magnótól féltem a legjobban erre nem is számítottam. Azon gondolkodok mit írjak a felülvizsgálati kérelembe?

2012. febr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megadták a végén?
2013. márc. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!